rampuch
13.06.14,08:10
Je moznost, ze mi da banka hypoteku, chcem kupit byt za 60 tis polovicu mam polovicu potrebujem. Mam zaznam v uverovom registry dost nepekny 3 roky stary (100% strata bral som vtedy 200 tis korun), pohladavku som vyplatil aj s urokmi ale uz predanu vymahacskej firme, vsetko splatkami s uctu v banke kde mi chodi teraz vyplata za 3 roky som vyplatil 12 tis euraj s urokmi. Na ucet mi chodi vyplata pravidelne 3 roky cca tisic eur mesacne aj viac posledy rok skoro 1200 eur zo vsetkeho sa mi platia normalne odvody, ked tu je niekto z banky co by mi vedel povedat ci v mojej situacii je nejaka sanca ze by som vybavil hypoteku, ci mam pockat este 2 roky nez sa ten zaznam vymaze.
Zuzanka_ba
07.07.14,20:50
Nie som z banky, ale poviem ti, zosplatnený úver je celkom vážny prie*** z hľadiska získania ďalšieho úveru. Zažiadaj si výpis zo SBCB, ak ho ešte nemáš, a obehni všetky banky, samozrejme okrem tej kde si nesplácal úver:) Ak si myslíš, že poznáš dôveryhodného finančného agenta, môžeš skúsiť aj cez neho. Alebo ešte lepšie, cez nejaké vhodné "známosti" v tej ktorej banke.
Zápis v registri SBCB zostáva 5 rokov po splatení záväzku.