Ludmiiilka
13.06.14,10:34
Ak sa firma A dňa 11.6.2014 zlúčila s inou firmou B - rozhodnutie jediného spoločníka o zlúčení + bola podpísaná nová zakladateľská listina a podaný návrh na zmenu údajov na živnostenský úrad.

- ako je to s podávaním daňového priznania k dani z pridanej hodnoty? V zmluve o zlúčení spoločností sa uvádza, že deň rozhodujúci pre vedenie účtovníctva bude 12.6.2014. Od toho dňa sa úkony Zanikajúcej spoločnosti považujú za úkony vykonané na účet Nástupníckej spoločnosti. Firma A, teda zanikajúca, bola mesačným platcom DPH, podáva teda ešte DP za máj a za jún už nie? Čo by sa stalo ak by som podala iba DP za máj a do júna už nič neúčtovala? Môžem to tak urobiť a podať "nulové" daňové priznanie k DPH?
Ďakujem za reakcie

Je mi jasné, že musím podať oznámenie o zlúčení firmy A s firmou B na daňový úrad a taktiež sa odhlásiť z DPH a odovzdať kartičku DIČ, taktiež vykonat k 11.6.2014 mimoriadnu účtovnú závierku a do troch mesiacov podať DP + výkazy za firmu A.
Leila
24.01.15,20:24
Ahoj Ludmiiilka, prosim napises mi ako ste to s DPH vyriesili??? Som v tej istej situácii a veľmi by mi to pomohlo, zajtra je termin.
Ludmiiilka
27.01.15,07:13
Ahoj, prepáč no nebola som tu. Neviem ako si sa teda s tým vysporiadala. Ja som ešte májové daňové podala a potom už nie. Ty si sa ako rozhodla?