Ivo P.
13.06.14,17:32
Ahojte, mám 27 rokov a veľký záujem o externé VŠ štúdium popri zamestnaní. Avšak nemám šancu si to hradiť, okrem nízkej mzdy mám aj dve nákladné choroby. Príjem domácnosti, kde mám trvalý pobyt, je pomerne veľký, no ja bývam v podnájme ďaleko od domova a nie som s nimi ani v kontakte, finančná výpomoc z tejto strany je tiež nemožná. Zaujíma ma, či je nejaká možnosť znížiť si náklady na externé štúdium vrámci nejakých štipendií či sociálnych programov a ak áno, čo je potrebné spĺňať. Ďakujem za odpovede.
avalik
13.06.14,16:30
na socialne stipendium podla zakona o vysokych skolach pri externom studiu nemas narok

informuj sa na konkretnej skole o moznosti inych stipendii
Ivo P.
13.06.14,16:42
Toto viem, práve preto ma zaujímajú iné možnosti.
Tweety
13.06.14,16:49
Musíš sa informovať na študijnom oddelení konkrétnej školy.
avalik
13.06.14,17:05
skus aj http://studentskefinancie.sk/pozicka
pripadne komercna pozicka a v neposlednom rade aj rodina ti moze pozicat
alaya1
13.06.14,18:04
Ulavy pri externom type studia z poplatku zo zakona neexistuju, ale ziadost s odovodnenim je mozne podat na dekanate fakulty.
kuravesele
14.06.14,15:16
niektoré univerzity každý rok dávajú finančnú odmenu aj externistom za "výborné"výsledky, ale samozrejme, že väčšina sú to tlačenky...:D ale úľavu na školnom nečakaj...
Zuzanka_ba
25.06.14,21:24
ak máš v úmysle študovať pre zamestnávateľa zaujímavý odbor, možno by ti mohol prispieť v rámci zištného sociálneho programu:) prípadne skús zmeniť zamestnanie.
Andy Kralik
26.06.14,03:16
Požiadaj o stretnutie s dekanom. Ak máš dobré dôvody, dekan môže poplatky odpustiť. Môže taktiež prideliť mimoriadne štipendium. (Dobré by bolo, ak by si už bol na VŠ prijatý a výsledky prijímačiek by boli excelentné).