zuzka1233
13.06.14,19:29
chcem sa opytat ci tu niekto studuje medinu....skusala som sa tam dostat 2X a sa mi to stale nedari mam dost bodov len to nestaci....ostatny ma uz odhovaraju nech uz to neskusam ale ked ja to tak velmi chcem neviem uz co mam robit aby som sa tam dostala
avalik
13.06.14,17:32
kolko je to dost bodov? robis testy na 100% ?
erik555
13.06.14,17:35
"...ale ked ja to tak velmi chcem neviem uz co mam robit aby som sa tam dostala" :eek: U nas je popularna korupcia...vyskusaj :D
zuzka1233
13.06.14,17:39
no dost je tolko ze tento rok som mala 702 bodov z 800 lenze tento rok je tak silny ze hranica bude nad 720 sa obavam....po pravde tento rok som tak zufale na tom ze rozmyslam uz aj nad tym lebo dalsi rok sa mi stratit nechce :D
avalik
13.06.14,17:43
no ked tak velmi chces a nahodou to tento rok nevyjde, tak mas rok casu na opakovanie a buduci rok to das na 800 bodov ;) ... no a ked sa ti nechce stracat dalsi rok, tak sa na to vykasli - aku radu teda od nas chces???

Si nepozorna - na tom hlavne zapracuj - potrebujes radu a zalozila si debatu, nazov otazky tak isto nie je vystizny - dole na stranke si precitaj navod a etiketu
zuzka1233
13.06.14,17:50
praveze rok som uz stratila :D a nechcem stratit uz dva roky...tak na 800 nedam kebyze som rok doma to ano ale som na inej skole a treba sa mi aj tam ucit....a rada je taka ci by som mala skusit dalsi rok a potom si platit 2 rocniky na medine alebo uplatit tam niekoho a potom platit len jeden rok na medine
korela
13.06.14,20:30
Akú strednú školu si skončila? Začni sa nechať doučovať. A hneď.
avalik
13.06.14,20:48
praveze rok som uz stratila :D a nechcem stratit uz dva roky...tak na 800 nedam kebyze som rok doma to ano ale som na inej skole a treba sa mi aj tam ucit....a rada je taka ci by som mala skusit dalsi rok a potom si platit 2 rocniky na medine alebo uplatit tam niekoho a potom platit len jeden rok na medine

vies co? radsej sa vykasli na tu medicinu - ako som pisala vyssie si nepozorna



etiketa porady - Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.
korela
13.06.14,21:19
Ja som preto odporúčala doučovanie, pretože ak si neskončila gymnázium ale nejakú odbornú školu, tak tam nie je zastúpený potrebný rozsah učiva. Ten nie je zastúpený aj na niektorých gymnáziách so špeciálnym zameraním, tiež bolo potrebné doučovanie z prírodovedných predmetov. Urobil prijímačky chalan na prvýkrát, aj už dávno skončil, ale on sa doučoval ešte od tretieho ročníka gymnázia počas školy.
Čo ťa motivuje k tomuto štúdiu?
zuzka1233
14.06.14,06:37
praveze som skoncila gymnazium aj som maturovala z bio a aj chem.motivacia je asi taka ze by som chcela pomahat ludom ako to robia lekari a byt dobrou lekarkou.a nie takou co teraz vystuduju a nic dokopy nevedia.moji rodicia ma v tom podporuju len ktovie dokedy myslim ze buduci rok ich to uz omrzi ale ja sa toho sna nechcem vzdat len ma hnevaju tie roky stratene...lebo ja teraz pojdem do druhaku a nebudem mat nejak extra cas na doucovanie a ani peniaze
jorry
14.06.14,18:45
ahoj, ja som sa tiež nedostal na prvýkrát na medicínu, tak som bol rok na biochémii v BA, prvý ročník som sa popri škole pripravoval aj na prijímačky a minulý rok som sa dostal, teraz študujem v ČR... ide ale o to, že medicína nie je len o tom, že chcem.. ja sám som si povedal, že ak mi to nevyjde na druhýkrát, tak nebudem zbytočne zaberať miesto ostatným, že už sa na to vykašlem, pokiaľ nemám hlavu na to, aby som sa naučil len biolu, chémiu a fyziku, tak na medine nemám čo robiť... hovoril som si, že radšej budem študovať niečo iné, ako sa tam trápiť a strácať roky... tu sa učíme úplne iné veci a tiež mi trvalo kým som sa do toho dostal.. tie testy sú len minimum, ale ak strašne chceš tak to skús.. :)
zuzka1233
14.06.14,20:08
praveze viem ze by ma to bavilo....ja som si to tiez hovoril ze ked nic tak nebudem skusat len mi to neda neskusit
Mila123
15.06.14,21:37
praveze viem ze by ma to bavilo....ja som si to tiez hovoril ze ked nic tak nebudem skusat len mi to neda neskusit
Zuzka obe moje dcéry sa dostali na UPJŠ v KE na prvý krát, dokonca tá mladšia sa dostala na stomatológiu. Priznávam sa žiadne úplatky som nikdy nedala a ani nedám. Dievčence chodili na doučovanie, tá staršia keďže nemá gymnázium chodila od 3. ročníka SZŠ odbor farmaceutický laborant v TN, na doučovanie chémie ku bývalej docentke, a obe chodili na kurz, ktorý každý rok robí UPJŠ. Keďže kurz je dosť drahý, oba semestre stoja okolo 700 € dievčence pristupovali svedomito, pravidelne sa učili, testovali na cca 90 -95 ¨z 800 bodov.
Máme to overené dievčatami, že každý rok sa zvyšuje latka náročnosti na vedomosti, resp. úspešné body na testoch.
Držím palce a určite ešte aspoň raz to skús......mňa by zaujímalo kam sa hlásiš na LF.

predpokladám, že ti ode o prijatie na LF ale hlavne o to, aby si LF zvládla a úspešne ukončila......preto nedávaj úplatky,
zuzka1233
25.06.14,18:38
vies len nechem stratit dalsi rok hlavne o to mi ide....viem ze kebyze sa tam dostanem tak by som sa svedomito ucila ......ale uz ma ide trafit z toho...do martina a do blavy som sa hlasila
alaya1
25.06.14,19:00
mala si skusat aj KE a mozno aj Brno.
korela
25.06.14,19:05
mimotemyDo Čiech nemáš záujem ísť? Ak ťa bavia tieto predmety, nezauvažovala by sa nad odborom biomedicíny? V USA patrí tento odbor medzi 5 najlepšie honorovaných povolaní, o tento druh odboru bude vždy veľký záujem, možno skôr vonku ako tu. Študuje sa tu aj v CZ na ČVUT.
Mila123
25.06.14,20:59
mala si skusat aj KE a mozno aj Brno.
Moja znama isla t.r. do brna a bola sokovana zo skusky zo vseobecneho prehladu kt.neurobila a ani k ostatnym premetom nebola pripustena v brne sa robi aj sk. z fyziky ja odporucam jedbu vs aj oba odbory a kurz kt robi skola nie agentury a prijimacky musis dat t.r. spodna hranica prijatia na vl bolo 744 bodov z 800 bodove v ke t.j.93%