Pufffo
14.06.14,05:56
Pred 6rokmi som pracoval v Holandsku kde som si otvoril bezny ucet. po odchode som ho ale nezrusil. Je mozne aby este ucet bol funkcny a siel neustale kazdy mesiac do minusu? Minuly rok som sa tam chcel prihlasit cez banking ale ma uz neprihlasilo. Otazka znie, ci mozu odomna vymahat nejake peniaze aj po tolkych rokoch pokial mi neprisla ani ziadne upozornenie ani vobec nic??? Vdaka za odpoved
misoft
14.06.14,09:39
Pokiaľ nebol oficiálne zrušený - je stále aktívny a môže ísť i do mínusu.
Môžu, pretože si v banke stále vedený ako majiteľ účtu....
K prihlasovaniu k IB ..... majú zásadu, pokiaľ sa dlhšie nik neprihlási cez IB - prihlasovacie meno síce zostane, ale heslo sa zablokuje. Majú tam (a to vo všetkých IB) kontakty, kam sa v prípade nemožnosti prihlásiť máš obrátiť.
Pufffo
14.06.14,13:38
Takze pokial tomu dobre rozumiem ucet moze este takto fungovat este dalsich 2O rokov? Moze sa po 6rokoch vstat ze by odomna ziadali vyplatenie zostatku alebo to nechaju tak ako to je?
Katy a R
14.06.14,13:46
ved si pozri obchodné podmienky - tam nájdeš, či, alebo za akých okolností zruší banka účet - bez tvojej žiadosti. (nie všetky banky to musia mať rovnako)
... možnože :confused: už tvoj účet neexistuje (alebo áno - aj s "kelčíkom"?)
misoft
14.06.14,14:47
Poznáš pojem "mŕtvy účet" - tak toto je tvoj prípad....http://spravodaj.madaj.net/view.php/2005/08-mate-mrtvy-ucet-v-banke
- je to účet bez obratu. Banka aj možno ťa kontaktovala na adresu, ktorú si zadal pri zakladaní účtu, keďže si sa neozval, berú to automaticky ako súhlas s ďalším strhávaním poplatkov....
Pufffo
14.06.14,15:25
Patrat na strankach ktore su vsetky po holandsky je pekna sranda ale skusim...
Pufffo
14.06.14,15:27
no ale to ma potom nemusia kontaktovat este dalsich 30 rokov. Zadaval som adresu asi kde som vtedy momentalne byval a nie tu SR.
Katy a R
14.06.14,15:40
a máme my vypátrať? ;) - určite si ich dostal aspoň elektronicky
Pufffo
14.06.14,15:52
No jedine co som tam nesiel ohladom uctu a zrusenia vo vseo. podmienkach bol tento zajimavy usek: 22. Ukončiť Môj LNG by LNG
Moje ING ING môže ukončiť, ak 24 mesiacov
Moje ING nebola použitá. Nebudete dostávať akékoľvek
Snad to GOOGLE prelozil dobre a ja pochopil normalne a znamena to ze sa ucet zrusi pokial sa nepouziva po 24mesiacoch.
arizona
14.06.14,16:25
ved hod priamy link, snad ti to niekto prelozi konkretnejsie
Pufffo
14.06.14,16:34
https://www.ing.nl/Images/Voorwaarden_Mijn_ING_tcm7-47008.pdf
Ak to bude niekto schopny prelozit..klobuk dole
Chobot
14.06.14,16:53
Ja ťa nechápem (ani tebe podobných). Hraješ sa na mŕtveho chrobáka, strachuješ sa, či ti niekde nenarastá dlh a píšeš sem táraniny.

Robil si v zahraničí, vtedy si si účet vedel otvoriť. Prvou vecou je, že prečo si si ho nezrušil. Ja som tiež robil v DE (síce v r. 1992) a po nabehnutí poslednej výplaty som si dal tú námahu, aby som ten účet uzatvoril. Je to seriózne aj voči banke.

Ak ťa teraz trápi, že si to vtedy neurobil (ale skôr si myslím, že máš len strach z exekúcie a nie že by ťa trápil nezodpovedný prístup), tak čo ti bráni zobrať do ruky telefón a zavolať to tej banky alebo napísať na zákaznícky servis. Ako môžeme my vedieť, či tebe niekde v Holandsku zrušili alebo nezrušili účet. Vešteckú guľu zatiaľ nemám, takže si musíš poradiť sám.
Pufffo
14.06.14,17:12
Nerozumiem ze preco sa potom k tejto teme vyjadrujes ak ta to rozculuje...treba sa ukludnit a nereagovat na veci ktore su pre teba hlupe.
misoft
15.06.14,09:55
Zatiaľ prekladám - ale už teraz som narazil na jednu vetu - Organizácia udržuje vašu správu po dobu siedmich rokov. Z toho vyplýva jedno - tento účet bude uzatvorený až po siedmych rokoch nečinnosti. Zatiaľ ti to stačí?
Pufffo
15.06.14,12:04
Takze este rok a som za vodou:-)ale ne..diky aj tak velmi pekne za pomoc keby si este nieco zajimave nasiel budem povdacny
misoft
15.06.14,15:53
Až sa mi to podarí preložiť (bez korektúry) - možno to pošlem cez tvoje SS. Je toho cca 5-6 strán, stihol by som to aj skôr, ale aj iné veci sú okolo.... ;)
misoft
15.06.14,19:08
No - ako som čítal tie podmienky - ING to má teda "perfektne" vyriešené - skoro vo všetkom je zodpovedný klient, ING skoro v ničom.....
@Pufffo - to že si sa nemohol prihlásiť - majú určité zvláštnosti pre prihlasovanie zo zahraničia a pod.
Pufffo
15.06.14,19:17
No ze nje to nastavene v prospech banky tomu sa asi ani necudujem ved to su banky.Este raz by som sa chcel podakovat ze su aj ludia ktory su ochotny pomoct a nie len kritizovat.Som si vedomi ze to bola moja nezodpovednost ale uz nezmenim to co bolo pred 6rokmy...ja len dufam a verim ze to dopadne pozitivne a nebudem musiet platit peniaze za hlupost z mladosti:-)
Janka15791
03.03.18,08:49
Ahoj, prosím ta ako si to vyriesil? Zrusil sa ti ten ucet sam? Ja som bola v NL pred troma rokmi, kde mi spolubyvajuci povedali ze sa ucet po niekolkych rokoch sam zrusi..