simik
11.04.06,12:34
Prosim o radu. Ak od fyzickej osoby ( nie SZCO . ale od obcana ) zinkasujem nejaku platbu do pokladne, tak ja si vypišem prijmovy pokladnicny doklad, staci to na zaučtovanie do dennika? Ide o to ze ak beriem platby od podnikatelov, tak mam vzdy prijmovy svoj doklad a od podnikateľa mám výdavkový pokl.doklad. Ako to riešiť pri styku s občanom?
Zita5
11.04.06,10:48
Prosim o radu. Ak od fyzickej osoby ( nie SZCO . ale od obcana ) zinkasujem nejaku platbu do pokladne, tak ja si vypišem prijmovy pokladnicny doklad, staci to na zaučtovanie do dennika? Ide o to ze ak beriem platby od podnikatelov, tak mam vzdy prijmovy svoj doklad a od podnikateľa mám výdavkový pokl.doklad. Ako to riešiť pri styku s občanom?


O akú činnosť sa jedná ?Môžem síce dať odpoveď , že pre FO - občana stačí , ale neviem o čo konkrétne ide, či si plátcom DPH alebo nie . Takže Aká otázka , taká odpoveď .;)
jana32
11.04.06,11:20
Nie som plátca DPH, nakupujem od nich starožitnosti.
jana32
11.04.06,11:22
Pre Simik : prepac skocila som ti do temy, ale osobne ma to tiez zaujalo, lebo mam takuto cinnost mimo prac.pomeru
renča1
11.04.06,11:25
k PPD treba priložiť nejakú zmluvu, dohodu, určite máte s občanou niečo spísané.
Zita5
11.04.06,11:32
k PPD treba priložiť nejakú zmluvu, dohodu, určite máte s občanou niečo spísané.

Súhlasím s renčou , inak nie je povinné stačil by aj samotný PPD, ale bolo by vhodné niečo také proložiť k PPD .Samozrejme treba evidenciu príjmov .
Avšak či pripojíš zmluvu alebo nie , to už záleží od Teba ...ale ja sa prikláňam k hore citovanému príspevku .
stuko
11.04.06,16:49
k PPD treba priložiť nejakú zmluvu, dohodu, určite máte s občanou niečo spísané.

alebo co takto objednavku na sluzbu ?
lenkak
11.04.06,17:36
Furt lepšie ako nič. Môj názor.