miruka
14.06.14,20:22
Chcem dať výpoveď resp. chcem odísť dohodou. Dôvodov je viac ale aj to, že sa firme už dlhšie nedarí a ja ako ekonóm firmy mám riešiť neriešiteľné záležitosti firmy ako napr. neplatenie faktúr, upomienky atď. Chcem si nájsť druhú prácu. Na každom pohovore však padne otázka, že prečo chcem od predchádzajúceho zamestnávateľa odísť. Neviem aký dôvod mám uviesť ,nemôžem predsa povedať, že je zlá ekonomická situácia firmy, alebo podobné.To sa neprezrádza. Čo sa zvykne hovoriť na pohovoroch resp. aké dôvody uvádzate aby to bolo aj dôverihodné?
terezamaria
14.06.14,18:59
Pokiaľ Ťa zamestnávateľ pustí, najlepšie je odísť dohodou....vtedy sa málokto vypytuje prečo, začo, pre akú príčinu....jednoducho také bolo Tvoje rozhodnutie. Ale v prípade, že sa Ťa nasledujúci zamestnávateľ predsa len povypytuje, tak povedz, že ste si nesadli s jedným zamestnancom...nebudeš menovať....lebo Ti dvoril a Ty si nemala oňho záujem....padla, bodka. Nič nepokazíš.
dariusko
14.06.14,20:14
Pokiaľ Ťa zamestnávateľ pustí, najlepšie je odísť dohodou....vtedy sa málokto vypytuje prečo, začo, pre akú príčinu....jednoducho také bolo Tvoje rozhodnutie. Ale v prípade, že sa Ťa nasledujúci zamestnávateľ predsa len povypytuje, tak povedz, že ste si nesadli s jedným zamestnancom...nebudeš menovať....lebo Ti dvoril a Ty si nemala oňho záujem....padla, bodka. Nič nepokazíš.

Dobre radíš :D

Klamať už pri pohovore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
terezamaria
14.06.14,21:04
Pokiaľ Ťa zamestnávateľ pustí, najlepšie je odísť dohodou....vtedy sa málokto vypytuje prečo, začo, pre akú príčinu....jednoducho také bolo Tvoje rozhodnutie. Ale v prípade, že sa Ťa nasledujúci zamestnávateľ predsa len povypytuje, tak povedz, že ste si nesadli s jedným zamestnancom...nebudeš menovať....lebo Ti dvoril a Ty si nemala oňho záujem....padla, bodka. Nič nepokazíš.

Dobre radíš :D

Klamať už pri pohovore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
Milanko pre dobro veci radšej netreba byť moc konkrétny,ale to Ty dobre vieš:)
dariusko
15.06.14,06:04
Ja to formulujem takto :

- to čo poviem , je pravda
- to čo poviem , nie je celá pravda
- to čo poviem , sú kúsky mozaiky pravdy
- to čo poviem , si vyberám tie kúsky
- to čo poviem , si druhá strana často poskladá tak, ako chcem ja a nie ako je pravda :D :D
Ingrid Ondruskova
15.06.14,06:14
Ja som zažila úplne presne, čo Vy...bola som ekonómka atď. atď, sama som dala výpoveď, lebo už to bolo neúnosné....bola som na pohovore v novej firme /aj ma prijali!!!!/ a padla samozrejme otázka môjho odchodu: bola som úprimná, povedala som niečo v tom duchu, " že ja viem, že sa nepatrí ohovárať bývalého zamestnávateľa, ale nechcem Vám klamať a vymýšľať si, áno odišla dom kvôli zlej ekon.situácii"......bodka
miruka
17.06.14,02:38
Aj Vás prijali? Nebol s tým problém? Aj ja zvažujem tento postup. Nemám rada klamstvá.
Dáša_
17.06.14,04:05
a nemôžeš len povedať, že osobné dôvody?
dariusko
17.06.14,05:02
a nemôžeš len povedať, že osobné dôvody?

To je vyjadrenie v takej kvalite, ako keď minister (na obstarávanie) povie, že :
Zákon bol dodržaný :D - - - to je predsa samozrejmosť !!!!!!!

Ale z-ľa zaujímajú tvoje osobnostné rysy
- či vieš robiť
- či vieš robiť pod tlakom
- či vieš argumentovať
- či si stojíš za pravdou (najprv za svojou a potom hneď zamestnávateľovou :D )
misoft
17.06.14,06:56
Najlepšia odpoveď by bola - je to z osobných dôvodov.... a do osobných vecí by sa nový zamestnávateľ NEMAL vmiešavať......takže to by mu malo stačiť a basta.....
Ingrid Ondruskova
17.06.14,13:10
Aj Vás prijali? Nebol s tým problém? Aj ja zvažujem tento postup. Nemám rada klamstvá.
Áno, prijali----práveže nový zamestnávateľ by mal maximálne oceniť úprimnosť cudzej osoby a že si nechce vymýšľať....
jslancik
17.06.14,13:17
Áno, prijali----práveže nový zamestnávateľ by mal maximálne oceniť úprimnosť cudzej osoby a že si nechce vymýšľať....
Potvrdzujem, že aspoň v mojom prípade to platí - zamestnávateľ to občas vie oceniť. Tiež som mal na pohovore problém - z prvej práce ma prakticky vyhodili. Asi ocenili môj úprimný prístup k danej záležitosti :)
Každopádne pozor na takéto veci - možný zamestnávateľ využíva informácie z CV na získanie referencii od predošlých zamestnávateľov. A nemali by sa moc odlišovať verzie bývalého zamestnávateľa a zamestnanca.
miruka
17.06.14,18:22
Ano, ale povedzme si úprimne, keď budúci zamestnávateľ volá do firmy a chce získať referencie o budúcom zamestnancovi ktorá firma povie, že " ano má pravdu v našej firme je zlá ekonomická situácia a preto niektorí odchádzajú" to nikto nepovie. Dokonca ja osobne pochybujem aj o tom, že niektorí zamestnávatelia o svoiich bývalých zamestnancoch dobré referencie dávajú. Ja si osobne myslím, že keď niekto z firmy raz odíde je už pre bývalého zamestnávateľa viac menej "čierna ovca". Či nie?
jslancik
17.06.14,18:30
Ano, ale povedzme si úprimne, keď budúci zamestnávateľ volá do firmy a chce získať referencie o budúcom zamestnancovi ktorá firma povie, že " ano má pravdu v našej firme je zlá ekonomická situácia a preto niektorí odchádzajú" to nikto nepovie. Dokonca ja osobne pochybujem aj o tom, že niektorí zamestnávatelia o svoiich bývalých zamestnancoch dobré referencie dávajú. Ja si osobne myslím, že keď niekto z firmy raz odíde je už pre bývalého zamestnávateľa viac menej "čierna ovca". Či nie?
Dufam, ze s tym buduci zamestnavatel pocita :)
miruka
17.06.14,18:36
Úprimne povedané neviem, aké referencie dávajú zamestnávatelia o bývalých zamestnancoch, pravdaže teraz narážam na zamestnancov, ktorí korektne ukončili pracovný pomer alebo neboli prepustení za zlé výsledky.
Peggynka
17.06.14,19:03
Ja si myslím,že nový zamestnávateľ by neocenil tvoju pravdovravnosť.Ja by som to považovala za indiskrétnosť a podľa toho by som sa zariadila.Diskrétnosť sa cení.Ja by som ako dôvod uviedla potrebu zmeny po x-rokoch,pokiaľ nemôžeš použiť iné dôvody:napr.bližšie k domovu,zaujímavejšia práca,väzba na školu detí,lepšie spoje atď.
Peggynka
17.06.14,19:07
Úprimne povedané neviem, aké referencie dávajú zamestnávatelia o bývalých zamestnancoch, pravdaže teraz narážam na zamestnancov, ktorí korektne ukončili pracovný pomer alebo neboli prepustení za zlé výsledky.
Referencie po telefóne sú jedna vec a pracovný posudok od predchádzajúceho zamestnávateľa - druhá.Na ten máš nárok(dúfam,že to ešte funguje) a tam ti nemôže zamestnávateľ napísať,čo sa mu snívalo.
taiko
17.06.14,20:20
Ja by som povedal, ze moja filozofia a pristup k businessu a ludom sa prestal zhodovat s filozofiou a pristupom mojej byvalej firmy.
Nuz a ak sa budu pytat na podrobnosti, tak by so povedal, ze z ucty a loajality, by so sa nerad vyjadroval k detailom a popisal by som svoju filozofiu a pristup k businessu a k ludom vo firme..
miruka
18.06.14,04:33
Ano presne je lepšie si vypýtať pracovný posudok.
enida
18.06.14,07:12
a nemôžeš len povedať, že osobné dôvody?

To je vyjadrenie v takej kvalite, ako keď minister (na obstarávanie) povie, že :
Zákon bol dodržaný :D - - - to je predsa samozrejmosť !!!!!!!

Ale z-ľa zaujímajú tvoje osobnostné rysy
- či vieš robiť
- či vieš robiť pod tlakom
- či vieš argumentovať
- či si stojíš za pravdou (najprv za svojou a potom hneď zamestnávateľovou :D )

myslis, ze pre priemerneho zamestnavatela je dolezite ci vie potencialny zamestnanec argumentovat a ci si stoji za pravdou? myslim, ze to plati len pre tych uvedomelejsich. priemerny zamestnavatel (u nas) potrebuje vacsinou len ovce :/
enida
18.06.14,07:17
snazila by som sa vychadzat z pravdy. a snazila by som sa ju podat tak, aby som prilis vela neprezradila, ale pritom naznacila skutocnost.

taiko to napriklad dobre naformuloval.