Maňuša
15.06.14,09:31
Moja dcéra má so spomínaným žiakom naďalej problémy. V triede je vulgárny, napáda spolužiakov... Keď ho dcéra upozorní odíde z hodiny za svojou matkou - ekonómkou, naklame jej a tá potom slovne napáda moju dcéru na chodbe, ohovára ju pred kolegyňami a pod. Chodí počúvať za dvere, sústavne cez prestávky chodí za synom do triedy.Psychologické vyšetrenie syna odmietla. Vedenie školy na tieto problémy reaguje pasívne. V pondelok chce ísť dcéra za vedením školy a prijať nejaké konkrétne opatrenie, pretože hrozí, že žiak môže spôsobiť aj nejakú tragédiu. Chcem sa opýtať, či môže matka, aj keď je zamestnankyňou školy sústavne chodiť cez prestávky do triedy a ako má postupovať pri jednaní s vedením, aby sa prijali konkrétne opatrenia ? ďakujem veľmi pekne za každú cennú radu.
arizona
15.06.14,07:50
K tomu ohovaraniu si asi ostatni urobia svoj usudok,ved ziak robi taketo problemy aj inym ucitelom, nie?
Urcite to treba riesit s vedenim skoly. Ziak nemoze svojvolne opustat triedu pocas vyucovania,len preto, ze mu v skole pracuje aj matka.
A taktiez matka-ekonomka skoly urcite nema v naplni prace chodit do tried,pocuvat za dverami,kontrolovat ucitelky a pod.
Matka by si mala uvedomit, ze takto vlastne narusa priebeh vyucovania a prispieva k nevhodnemu spravaniu ziaka.
Ak su so ziakom neustale problemy so spravanim, treba trvat na odbornom vysetreni. Cim viac kolegov sa prida so staznostami, tym lepsie.
korela
15.06.14,08:03
Mňa by zaujímalo, či ten žiak spádovo patrí do tej školy, alebo ho tam má matka pod svojimi ochrannými krídlami?
Maňuša
15.06.14,08:27
Žiaľ z kolegov sa nikto nepridá...
Maňuša
15.06.14,08:30
Dokonca vedenie školy povedalo dcére, že sa nedá nič robiť, že ide o zamestnankyňu školy, že treba vydržať - je deviatak a o 2 týždne končí. Žiak spadá do školy.
Maňuša
15.06.14,08:31
Dcéru by tiež zaujímalo, či patrí prestávka do vyučovacieho procesu a či existuje zákon, ktorý by zamedzoval matke neustále návštevy v triede. Veľmi by jej to pomohlo pri jednaní s vedením školy v pondelok...
Maňuša
15.06.14,08:35
Kolegovia majú s nim problém, no riešia to iba tak, že to povedia dcére, bez zápisu.
arizona
15.06.14,08:41
dva tyzdne? No, to vydrzi, nie? Potom nastupi do inej skoly, kde uz chalanisko nebude mat ochranne kridla mamicky...pride kruta realita
korela
15.06.14,08:55
Ale to provokovanie s nožom by som mu nedarovala. Ak to bol riadny nôž, a nie rybička. Ako s ním vychádzajú spolužiaci? Je obľúbený?
Maňuša
15.06.14,10:17
nie je obľúbený, boja sa ho...
korela
15.06.14,10:47
Tak učitelia sa na neho sťažujú, žiaci sa ho boja, to vedenie školy má pred tou ekonómkou nejaký rešpekt vynútený, vie na nich niečo, sú jej zaviazaní, alebo jej manželovi, dali dar škole?
Ja to nechápem, niečo mi tam nesedí, veď čo z toho chalana vyrastie, keď už teraz je nedotknuteľný.
To je taká hlúposť, že o dva týždne vypadne zo školy, už mal dávno dostať výchovnú príučku. Kvôli nožu možno aj zhoršenú známku z chovania. Nestalo sa už aj na Slovensku nejaké bodnutie? Veď on má fakt asi nejaký defekt. Čím skôr niečo zažije, tým lepšie pre neho. Ja som tolerantná a radšej najprv s dobrom zasiahnuť a potom naprávať, ale tu nebude niečo v poriadku.
Indeed
15.06.14,10:52
..že najväčšia hluposť je hodnotiť žiaka po 9.tom ročníku..
vtedy ide do inej školy, do iného kolektívu...
Indeed
15.06.14,10:53
.. a učiteľky, /učitelia/ nikdy , nikoho nešikanovali ????
korela
15.06.14,10:57
ty si myslíš, že tam zmení svoje chovanie? Jedine, keby narazil na silnejšieho jedinca a musel by sa podrobiť.
Maňuša
15.06.14,14:24
Problémy s týmto žiakom boli aj v nižších ročníkoch. No riešiť to začala až dcéra, ktorá sa stala triednou učiteľkou spomínaného žiaka v minulom šk. roku, zatiaľ však bezúspešne. Na naliehanie, aby bol žiak poslaný na psychologické vyšetrenie, jej vedenie odpovedalo, že pokiaľ matka nesúhlasí, škola to nemôže nariadiť.
ivuliatko
15.06.14,14:47
Aj prestávka patrí do vyučovacieho procesu (ale to by Tvoja dcéra mala vedieť).
Keď ten nevychovanec napáda spolužiakov, možno by malo väčší efekt, keby sa do toho zapojili ich rodičia. Nech sa sťažujú u vedenia školy. A ak by im ubližoval aj fyzicky, mohli by prikročiť k trestnému oznámeniu - od 14 rokov je zlatúšik trestne zodpovedný.
Na druhej strane - súhlasím s arizonou, možno by stálo za úvahu nechať to už tak, veď už len týždeň bude normálne vyučovanie a posledný týždeň sa odovzdávajú učebnice, robia poriadky...
bettylou
21.06.14,05:09
Von okonom by som ho vyhádzal, ešte by som ho v lufte do riti nakopal... Terazky