janapill
15.06.14,17:32
Prosím Vás o radu, používam na elekr. podávanie dokumentov ZEP a doteraz mi všetko fungovalo, Ale skončila mi platnosť certifikátu, preto som požiadala o vydanie následného, zaplatila a mám ho nainšt. na karte, tak ako doteraz. Ale problém je v tom, ža ak podávam dokument cez e-dane, podpíšem , tam mi ho aj ukáže ale pri odosielaní mi napíše, že dokument bol odmietnutý z dôvodu neplatnosti certifikátu. Viem že pred rokom som si ten nový certifikát musela zaregistrovať aj na stránke drsr.sk, ale na tej novej/finančná správa) nič také neviem nájsť. Nevie mi niekto pomôcť??? ďakujem
misoft
15.06.14,15:39
Pozrel som sa na to (nie som z toho odboru!) - https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/elektronicka-komunikacia/elektronicka-komunikacia-dane/edane -Technické predpoklady na strane klienta:
Otázka - máš D.Singer/XAdES + XLM plugin + Browser plugin?
janapill
15.06.14,15:49
ano to všetko mám, dala som si to prekontrolovať a všetko mám ok.
misoft
15.06.14,15:50
janapill
15.06.14,16:01
ďakujem za ochotu, ale už som asi na to prišla, musím sa totiž po prvý-krát na môj profil prihlásiť práve cez ten certifikát a automaticky mi ho priradí. Tak idem skúsiť podať nejaký prehľad či mi to prejde, ale ten certifikát mi prešiel, tak dúfam, že to bude OK. A ešte raz ďakujem za ochotu.
janapill
15.06.14,16:09
Jupííí, funguje to!! :)
JWC s.r.o.
17.06.14,12:40
treba sa najskôr prihlásiť novým kvalifikovaným certifikátom t.j. cez možnosť "zaručený elektronický podpis"...potom treba pár minút počkať 20-30 a až potom ísť na e-dane - táto postupnosť je z dôvodu, že nový KC sa musí zaregistrovať=priradiť k subjektu