duha0
15.06.14,17:37
So štítnou žľazou chodím k endokrinologovi už desať rokov, mám dosť veľký uzol,ktorý ale nerastie, pravidelne chodím na ultrazvuk, krvné testy mám v poriadku, na punkcii som bola viackrát, mám chronický zápal štítnej žľazy, lieky neužívam, teraz som bola na CT a zistili mi - obraz struma diffusa calcificata s miernym intrthorkalnym retrosternálnym zasahovaním s miernou hladkou deviáciou trachei doľava. Ojedinené drobné patologicky nezväčšené mediastinálne LU s drobnou kalcivikáciou, moja pani doktorka ma posiela na operáciu, ktorej sa bojím, nemám žiadne ťažkosti až na to, že ona mi tvrdí, že sa uzol môže zvrhnúť, prosím poraďte, má s tým niekto skúsenosti? Vopred ďakujem
danamail
18.06.14,08:01
Ahoj, náhodne som si prečítala Tvoju otázku. V takejto istej situácii som bola v roku 2008. Nevedela som sa rozhodnúť, nakoniec som bola ešte aj na vyšetrení v NEDU v Ľubochni, ale vždy to končilo tým, že sa to môže zvrtnúť... V decembri 2008 mi bola vyoperovaná štítna žľaza - komplet, po zbieraní informácii som sa rozhodla pre Onkologický ústav na Heydukovej v BA, úžasní lekári, úžasná starostlivosť... Ja som dopadla výborne - "nespočetné množstvo uzlov a cýst" bolo negatívne, lekár po operácii povedal, určite ju bolo treba vybrať, že by bola otázka času, keby sa to zvrtlo. Odvtedy užívam denne 1 tbl. Euthyroxu 125, trvalo možno 5-6 mesiacov, čo som sa cítila rôzne, aj blbo, kým si organizmus zvykol, ale teraz som roky v pohode, stále v sledovaní a určite by som sa rozhodla znovu. Držím palčeky!
listoček
20.08.14,05:11
Poznám pani, ktorá bola v podobnej situácii, a musela prejsť operačným zákrokom, presne ako hovorí predchádzajúci príspevok,robili jej to v BA,bola spokojná.No má to malý háčik-po krátkom čase to tam mála opäť-takže sa zastavila a našla si iný spôsob riešenia tohto zdravotného problému, od lekára k liečiteľovi a následne absolvovala aj terapiu, čo jej samozrejme veľmi pomohlo a momentalne je zdravá,držííím Vám palce.