inge57
11.04.06,12:10
Ahojte! Prosím Vás podľa § 5 zákona o DzP je potrebné do príjmu zarátať aj povinný prídel 2% zaplatené zamestnávateľom z HM na DDS zamestnancom? Ďakujem.
Chobot
11.04.06,10:17
Ahojte! Prosím Vás podľa § 5 zákona o DzP je potrebné do príjmu zarátať aj povinný prídel 2% zaplatené zamestnávateľom z HM na DDS zamestnancom? Ďakujem.

Príspevky zamestnávateľa na DDS zamestnanca nie sú povinné, ale o ich výške rozhoduje zamestnávateľ. Ak už takéto príspevky odvádza na DDS zamestnanca, tek pre zamestnanca je to zdaniteľný príjem.
inge57
11.04.06,10:24
Ďakujem Chobot veľmi pekne. Naša firma je rizikové pracovisko a podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom poistení je naša firma povinná prispievať na DDS vo výške 2%. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
Chobot
11.04.06,10:35
Ďakujem Chobot veľmi pekne. Naša firma je rizikové pracovisko a podľa zákona o doplnkovom dôchodkovom poistení je naša firma povinná prispievať na DDS vo výške 2%. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.

Ahaaa, pozeral som to v zákone, lebo s takýmto typom zamestnávateľa som sa ešte nestretol.

Podľa zákona mi to teda vychádza tak, že ani tento zamestnávateľ nie je povinný uzatvoriť zamestnávateľskú zmluvu, ale ak ju už uzatvorí, tak je povinný platiť príspevky v minimálnej výške 2%. Je to tak?
inge57
11.04.06,10:44
Ahoj Chobot! Pozri si zákon č. 650/2004 Zb. § 5 ods. 2. Tam sa práve o takejto firme s rizikovým pracoviskom píše.