vladis851
16.06.14,03:15
Dobrý deň
Už dlhšiu dobu mám problém s chrbtom. Akonáhle som bez pohybu cca hodinu a viac (zväčša pociťujem pri spánku), stuhne mi chrbtové svalstvo v oblasti hrudnej chrbtice (svaly sú na dotyk studené, aj napriek tomu, že zvyšok tela je normálnej teploty).
Prosím, poraďte, ak s niečim podobným máte skúsenosti..
Vďaka
Peggynka
16.06.14,04:44
A u lekára si bol? Ak nie,tak najprv tam a čím skôr.Tu sa dočkáš akurát tak diagnózy "asi".
Tak ti pridám jednu alternatívu;môžu to byť aj baktérie...
buchač
16.06.14,05:14
Akonáhle som bez pohybu cca hodinu a viac (zväčša pociťujem pri spánku), stuhne mi chrbtové svalstvo v oblasti hrudnej chrbtice (svaly sú na dotyk studené, aj napriek tomu, že zvyšok tela je normálnej teploty).
Pohybuj sa ...
To je pred smrťou ...
babka - ježibabka
16.06.14,05:25
Juraj, to si celý Ty. Beriem Ťa za poradcu :D:D:D
BXLmiami
16.06.14,05:40
Dobrá rada :-))).Ešte fyzioterapeuta k tomu.
petermikuláš
16.06.14,06:39
dnes maródujem doma, ale Juraj ma prebral späť do života týmto svojim komentom, dík Juraj
Lulu AlterEgo
16.06.14,07:34
Ahoj,...ano tiez som mala/mam podobny problem,...tak som isla k lekarovi,...ved oni su hlavy ucene a dockala som sa tak akurat predpisu na Neurol,.... Odmietla som to uzivat,...tak mi predpisali rehabilitacie,...az tak nepomohlo. Takze som patrala, patrala,...nakoniec som sa rozhodla, ze skusim "chiropraktika"co mi ponapraval stavce ale pedtym svaly pouvolnoval masazou a pomohlo. Stav sa mi o dost zlepsil,...ale este nie uplne celkom,...tak chcem este vyskusat Bowenovu terapiu....Uvidime ci aj to zaberie....Vela zdravia prajem !!!
Terezia13
16.06.14,10:11
veľmi dobré je skombinovať masážny krém na uvoľnenie svalstva - tých je teraz veľký výber aj v lekárňach a kúpiť si masážny "vankúš"
- máme doma a odporúčam - večer pri pozeraní TV šupnem za chrbát a posúvam si ho od krku po kríže a späť
pomáha, uvoľní svaly
vladis851
16.06.14,11:38
Ty sa bezne v noci pohybujes ked spis?? Tak to si celkom sikovny chlapec ;-) myslim si ze vhodnejsie je nekomentovat, ako komentovat trapne
petermikuláš
16.06.14,15:09
vladis851, neurážajte sa prosím, zoberte to trochu odľahčene, veď život je beztak tak ťažký a náročný, že už sa nevieme na ničom ani usmiať, skrátka bucháč to le trefne vystihol, nič v zlom v tom nehľadajte
kaivorus
16.07.14,09:52
Myslím si, že by bolo vhodné zistiť príčinu, ale tomu sa v medicíne veľa priestoru nedáva. Išlo by tam skôr o "zahlušenie" bolestí,...
Ak sa bolestivosť pri stagnácii - nepohybe prejavuje, myslím si , že je tam porucha kolagénového metabolizmu - strata elasticity,...
môže to byť spôsobené nesprávnym životným štýlom vo vzťahu ku krvnej skupine...
môže to byť spôsobené energetickým preťažením pankreasu, pečene, žlčníka,...
môže to byť spôsobené hormonálnymi poruchami /paratyrocyt - parathormón/
môže to byť spôsobené zapálenými nervami vychádzajúcimi z chrbtice,
....

takto by som mohol citovať množstvo príčin,..., treba sa zamerať na spôsob, najvhodnejší pre túto situáciu,..., pre tohoto pána a tá je : presne identifikovať príčiny a následne po analýze príčin správne určiť postup ozdravenia..., na každý prípad iný spôsob ozdravenia...

Mal som podobné problémy, ktoré podceňovaním vyústili do diagnózy bechterevová reumatoidná choroba.
podstupoval som rôzne liečby : najskôr jeden typ - nezabral, tak bol navrhnutý druhý typ liečby - nezabral , tretí ....

Nakoniec som podstúpil zisťovanie príčin, na odporučenie priateľa, vyskúšal som, a čo svet nevidel a neveril, uveril som

Naučil som sa pri terapeutovi množstvo zásad, ktoré využívam, stratil sa mi problém, teraz nie som šikanovaný diagnózou, ale na moju potechu upraveným životným štýlom...

Terapeut, stanovoval pre každého rôzne postupy, ..., a pri čakaní a stretávaní sa s klientmi toho terapeuta som dospel k záveru, že sa ľudia s tými istými problémami po niekoľkých terapiách k nemu nevracajú, lebo ich už nemajú!!!