mirka134
16.06.14,09:34
Ahojte chcela by som Vás poprosiť o radu, ako opraviť výplatu

v marci som robila výplatu a neviem ako sa mi to stalo bola tam dovolenka a nepreplatila som ju zamestnancovi ale bola v nulovej sadzbe ta tak by som to potrebovala daako opraviť a teraz neviem či ju mám opraviť ako neplatené voľno aby som nemusela nanovo posielať výkazy a preplatiť ju teraz vo výplate alebo musím opraviť celý marec? Viem je to moja chyba učím sa v novom programe a mzdy len začínam....

Ďakujem veľmi pekne
Dav
16.06.14,08:14
Určite nie neplatené voľno. Neplatené voľno je hľadiska povinností voči poisťovniam pohroma, zamestnanca treba odhlasovať, prihlasovať, za dni neplateného voľna si musí doplatiť zdravotné poistenie.
Najjednoduchšie riešenie : opraviť výplatu na správnu, doplatiť zamestnancovi rozdiel, podať opravné výkazy, doplatiť rozdiel do poisťovní a na DU. Chyba je takto raz a navždy opravená, a opravená správne. So všetkými náhradnými riešeniami si môžeš vyrobiť len ďalšie problémy.
mirka134
16.06.14,08:24
ďakujem krásne nevedela som ako to opraviť voči poisťovniam lebo so zamestnancom by som to vedela poriešiť že mu to doplatím ale..... keby som to nechala tak to by bolo asi zle však?
Dav
16.06.14,08:47
Áno, bolo by to zle. Oprav, nemaj obavy z opravných výkazov.