Ivi19
16.06.14,08:51
Ahoj Poraďáci,
Potrebovala by som poradiť, či sa dá urobiť naraz a ak áno v akom slede:
- prevod obchodného podielu jednoosobovej s.r.o.
- zmenu názvu a sídla spoločnosti
- doplnenie predmetu činností.
Vopred ďakujem všetkým za príspevok.
tictac7
16.06.14,08:04
- rozhodnutie jediného spoločníka o prevode obchodného podielu
- rozhodnutie jediného spoločníka o zmene názvu a sídla spoločnosti
- rozhodnutie jediného spoločníka o rozšírení predmetu činnosti
- živnostenský úrad
- obchodný register
Ivi19
16.06.14,08:50
Takže ak dobre rozumiem, chcem predať jednoosobovú Moja Spoločnosť, s.r.o., tak vyhotovím rozhodnutie jediného spoločníka- čiže moje, kde uvediem zámer predať Moja Spoločnosť, s.r.o pre pána XY.
2. Potom nasleduje rozhodnutie pána XY o zmene názvu a sídla Moja Spoločnosť, s.r.o. na nový názov a sídlo Jeho Spoločnosť, s.r.o. a rozhodnutie o doplnení dajme tomu troch nových predmetov činnosti.
3.Potom sa vyhotoví zakladateľská listina s ostatnými náležitosťami pre Jeho spoločnosť, vrátane doplnených predmetov činnosti.
4. Potom pán XY vezme všetky dokumenty vrátane žiadosti o doplnenie predmetov podnikania na živnostenský úrad, kde mu vydajú živnostenské oprávnenie na pôvodné IČO, ale už s novým názvom, sídlom a so zapísanými novými činnosťami.
5. Návrh na zápis zmien v OR, nový ŽL vrátane ostatných zmlúv a nálžitostí pošle pán XY do OR na zápis.

Mohlo by to byť takto?
Vďaka
Economic
19.06.14,07:28
Všetky zmeny robí terajší spoločník. Nezabudni, obaja potrebujete súhlas správcu dane (resp. čestné vyhlásenie. Postup : vyhotoviť správne všetky potrebné dokumenty, čo treba overiť. 2. krok - vybaviť nové Osvedčenie (bude ešte na staré obchodné meno a staré sídlo) a 3. krok podanie do OR. Môžete využiť profesionálov k vypracovaniu všetkého, aj k vybaveniu Osvedčenia na tzv. kompletný servis, alebo len na el. podanie a ušetríte na správnych poplatkoch a súdnych poplatkoch. Všetky zmeny sa robia v rámci jedného rozhodnutia.
Ivi19
19.06.14,08:07
Ďakujem za príspevok, presne takto mi to vysvetlil jeden veľmi ochotný zamestnanec ŽÚ.