ejušik
16.06.14,12:46
chcem sa spýtať:
zamestnávateľ berie príspevok na zamestnanca do 29 r. ako zamestnanec pracujem 8 hod denne okrem víkendov. V zmluve mám uvedenú mzdu hrubú 406 eur - čiže čistá mzda vychádza necelých 350 eur. nakoľko som od zamestnávatela nedostávala mzdu pravidelne išla som na PN - 2 týždne. Potom mi oznámila ze, zevraj jej stiahli príspevok a už budem dostávat len nejakych 250 eur.
bola som az moc trpezliva nakolko ked prislo na výplatu nemala peniaze, alebo musela zaplatit neico dolezitejsie ako som ja......obcas mi tam podhodila 100-200 eur aby sa nepovedalo... po pol roku som prvý krat videla celu vyplatu, ale stym ze mi stále dlzila za predchádzajuce mesiace, a inak to nieje ani doteraz....neviem co robit? a ci naozaj môže znízit mzdu, ked v zmluve uviedla mesacnú mzdu v hrubom 406 eur, nieje tam uvedená ziadna vykonová mzda..... :(
veronikasad
16.06.14,10:50
Nižšiu mzdu si dostala len za mesiac, v ktorom si bola na PN-ke ? Kedy si bola PN ? (uveď presné obdobie)
ejušik
16.06.14,10:52
zamestnaná som od novembra 2013, na pn som bola v apríli
ejušik
16.06.14,11:02
vystatovala sa tym že mi stiahne aj za december , lebo ze tam som nerobila vela....ale mozem ja za to ze sú tam sviatky???? ona by si najradsej nechala vsetky peniatze a ja aby som tu sedela zadara,....pocula som uz aj to ze to jej aj tak vela penazi za to ze robim jej osobnu asistenku,,,,,,clovek je rad ze si zarobi apson nejaké peniaze a aj tak si musím one žobrat,,,
Anik
16.06.14,14:53
ty si zamestnanec, alebo osobný asistent ?