ANNAP
11.04.06,13:15
Podnikateľ-SZČO, neplátca DPH nakúpil tovar v ČR. Akým spôsobom to môžem
zaúčtovať v JU aby to bol riadny daňový náklad?
Jana Acsová
11.04.06,11:40
No ak vediete JÚ tak to "jednoducho" zaúčtujte podľa vecnej príslušnosti výdavku.

Ale o čo sa jedná ste zrejme v rýchlosti neuviedli.

Ak máte na mysli tovar za účelom ďalšieho predaja, tak do ´položky "tovar".
Ako osoba neregistrovaná na daň môžete nadobudnúť bez povinností registrácie tovar z EÚ do výšky 420 tis. Sk.
ANNAP
11.04.06,11:50
A prepočítam kurzom NBS s dátumom nadobudnutia?
Tweety
11.04.06,12:01
A prepočítam kurzom NBS s dátumom nadobudnutia?
Správne, týmto kurzom.:cool:
ANNAP
11.04.06,12:04
Obidvom poraďáčkam ďakujem
Tweety
11.04.06,12:05
Obidvom poraďáčkam ďakujem
Aj inokedy rada poradím.:cool:
Arena
11.04.06,13:14
Mal by som ,aj ja podobny dotaz. Nakupil som tovar z CR a fakturuju mi to v SK, je to tak ok? Som platca DPH. V DPH to budem pisat s tou sumou, pravda?
V pripade nakupu spotrebneho materialu - kolesa na fir. auto, to musim tiez dat do DPH tlaciva?
Dakujem
ALBO
11.04.06,13:29
Mal by som ,aj ja podobny dotaz. Nakupil som tovar z CR a fakturuju mi to v SK, je to tak ok? Som platca DPH. V DPH to budem pisat s tou sumou, pravda?
V pripade nakupu spotrebneho materialu - kolesa na fir. auto, to musim tiez dat do DPH tlaciva?
Dakujem

Nenapísali ste, či ide o tovar od platiteľa z česka a teda o nadobudnutie tovaru podľa § 11. Ak ano potom ho musíte dodaniť v DP. Ako základ dane použijete tú sumu v SK (neprepočítavate kurzom ).

V druhej otázke nepíšete od koho nakupujete(slovák,čech), ale je to aj jedno do DP to ide ,(aj keby to bolo príslušenstvo osobného auta-len tu by ste si neuplatnili nárok na odpočítanie). Koleso nie je prísl. takže máte aj nárok na odpočítanie.
Arena
11.04.06,13:38
V prvom pripade ide o platitela DPH v CR, aj v druhom pripade ide o platitela z CR. Ty vyvozcovia to hlasia, myslim predaj do clenskeho statu, niekde? T.z., ze faktury musia obsahovat spravne ICpD?
Vdaka
:)
ALBO
11.04.06,14:11
V prvom pripade ide o platitela DPH v CR, aj v druhom pripade ide o platitela z CR. Ty vyvozcovia to hlasia, myslim predaj do clenskeho statu, niekde? T.z., ze faktury musia obsahovat spravne ICpD?
Vdaka
:)
Ano ak ste obaja platitelia tak ide o nadobudnutie podľa § 11. Fa by mala vyzerať ako podľa § 72, mali by sa odvolať, že to oslobodili a vy to cez svoje DP dodaníte a uplatníte(ak máte nárok na odp.)
Dodanie tovaru sa uvádza v súhrnom výkaze (ten čech).