ZuskaM.
16.06.14,13:59
Dobrý deň, viete mi niekto poradiť ako zaúčtovať prijatú zálohovú faktúru v jednoduchom účtovníctve v Money S3. Doteraz sme mali vždy prijaté riadne faktúry a s touto si celkom neviem rady. V prijatých faktúrach mám možnosť okrem "Pridať faktúru" aj "Pridať zálohu", tak som ju pridala cez to, následne som priradila úhradu zálohovej faktúry z bankového účtu k tejto zálohovej faktúre .... tá teda zostala vysporiadaná. Následne mi prišla riadna faktúra, ktorú som pridala cez možnosť "Pridať faktúru" a keďže som už nemala k nej pridať akú úhradu, našla som priamo v tej faktúre voľbu "Pridať položku - Odpočet zálohy". Týmto mi do tej faktúry natiahlo zálohu zo zálohovej faktúry a zostatok faktúry na úhradu mi zostal nulový, čiže som si myslela, že je to už OK, ale v zozname faktúr mi napriek tomu zostala vyznačená táto faktúra zelenou farbou, ako neuhradená po splatnosti (aj keď zo zostatkom 0) , keďže k nej nie je priradený žiaden uhrádzajúci doklad. Mám to tak nechať, či mám vytvoriť nejaký interný doklad, ktorým sa to akože uhradí? Či som to mala riešiť nejako úplne ináč. Vopred ďakujem za radu.
mirka134
18.06.14,07:57
neskúšala si volať na podporu do money ?