majinkanika
16.06.14,21:01
Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, môj priateľ má už asi 2 týždne dráždivý kašeľ, síce vykašliava ale je to strašné... Najskôr ho dusilo len v noci a cez deň to bolo prevažne fajn ale teraz sa dusí už aj cez deň... Z kašľu vracia a je strašne vyčerpaný. Bol už aj v nemocnici kde mu vôbec nepomohli.. Nevieme čo s tým. Všetky testy a vyšetrenia má negatívne. Bronchoskopiu a spirometriu mu nemôžu spraviť pretože ho okamžite začne dusiť a napínať.. Sme úplne nezmocní... Nie len my ale aj lekári, je to strašné... 2 týždne poriadne nespal, bral antibiotiká, lieky na ukludnenie dýchacích ciest, pichali mu injekcie na roztiahnutie priedušiek a nič nepomáha.. Lieky čo mu dávajú mi pripadajú už ako dávky na koňa a aj tak nič.. Poradte nám niekto, prosím... Čokoľvek! Už sme naozaj zúfalí...
buchač
16.06.14,19:05
Aké mesto .......?
lujza.j
16.06.14,19:05
majinkanika
16.06.14,19:07
Partizánske
buchač
16.06.14,19:13
Štátna nemocnica , ktorá nemá vlastnú stránku ???

Druhá nemocnica je Svet zdravia ...samozrejme súkromná ...

Asi by som šiel niekde inde .
majinkanika
16.06.14,19:17
On už bol aj v Partizánskom tam bol skoro týždeň stav mal stále rovnaký, potom išiel domov a stav sa mu podstatne zhoršil. Teraz je v Nitre v špecializovanej nemocnici pod Zoborom ale od kedy tam je sa nám všetkým zdá že stav je ešte horší ako bol..
majinkanika
16.06.14,19:24
Všetko som prečítala, ale nič nesedí...
kopretinka
16.06.14,19:27
žeby alergia? aj mne to takto začalo,všetky vyšetrenia negatívne,v nemocnici som bola týždeň,nič nezistili,len mi pichali injekcie na utlmenie...na alergológiu som čakala do jesene,teraz nič aj tak nezistia....
majinkanika
16.06.14,19:28
Neviem aké vyšetrenia mu robili ale tvrdia že alergia to nie je :(
buchač
16.06.14,19:30
Ak sa stav nebude zlepšovať , tak by som sa veru aj do Hágov vybral ......
kopretinka
16.06.14,19:32
a robili mu testy? nerobili....lebo tie sa robia až na jeseň,prípadne v zime.....ja som vybrala 2 dávky antibiotík,bola som na pľúcnom,hadicu s kamerou som mala až v prieduškách....bola som na rontgene....na spirometrii.......nič.......kašlala som,zvracala,dusila sa......bola to alergia....tiež ma to chytilo v takomto čase.
majinkanika
16.06.14,19:35
Rozprávali sme sa s doktormi aj o tejto možnosti, ale oni povedali, že v Hágoch a v tej Nitre je to v podstate to isté.. Tak neviem už fakt čo robiť
kopretinka
16.06.14,19:37
ty neurobíš nič.........
majinkanika
16.06.14,19:38
A ako si to vydržala do jesene? lebo on je na tom fakt zle.. nespí ani neje. Všetko ho dráždi, akonáhle si lahne tak sa spustí neskutočný záchvat kašla, nemože sa nadýchnuť.. je strašne vyčerpaný..
majinkanika
16.06.14,19:39
No ja konkrétne nie... ale už sa pri ňom vystriedalo strašne veľa doktorov a nikto ani len neprišiel na to čo s ním môže byť
buchač
16.06.14,19:39
Uhm ...fakt to isté ...

To je ako porovnať BMW so Škodovkou ...
Obe sú autá .

Ale tá výýýbava ....kua , to je už iný level ...
majinkanika
16.06.14,19:42
Zajtra sa znovu pokúsia spraviť mu bronchoskopiu, hádam sa im to konečne podarí a na niečo prídu.. Držte palce
kopretinka
16.06.14,19:47
presneeeee,keď som si ľahla,tak to začalo,nemohla som ani spať.....bála som sa,že sa zadusím,lebo ja som sa aj dusila,nadýchla som sa a nešlo mi vydýchnuť.......akoby nejaký kŕč........chytala ma panika.....potom som na to prišla,že musím ostať v nádychu,kŕč pominie a pomaly mi išlo vydýchnuť.....ja som sa pýtala do nemocnice,lebo doktorka fut len antibiotiká a nezáujem....až v nemocnici mi začali robiť všetky vyšetrenia.....a pichali mi injekcie,neviem čo to bolo,ale bolo to na utlmenie kašľa...postupne to slablo,záchvaty neboli tak často...kašlala som iba,keď bola nejaká námaha,napr.keď som vyšla hore po schodoch..musela som aj opatrne jesť a piť,aby mi nezabehlo,lebo som sa zase rozkašľala a vracala.......bolo to hrozné,bolel ma z toho neskutočne aj chrbát.....ale prežila som.....dosť dlho aj po diagnostikovaní alerrgie som mala problém s kašľom,hneď ma napínalo a vracala som.....
kopretinka
16.06.14,19:49
mali by mu to umrtviť,takže to nebolí.....ani ho nebude napínať....
terezamaria
16.06.14,20:01
V Partizánskom je len nemocnica Svet zdravia, je to n.o.....pľúcny lekár Dr. Kretík je dobrý odborník, boli ste uňho?
arizona
16.06.14,21:34
Ja som taky hrozny kaslisko mala pred par mesiacmi. Cele noci som nespala, lebo som ich doslova cele prekaslala. Nepomahali bezne sirupy z lekarne,tak som vyskusala mastne obklady na hrud. Nemala som po ruke jazveciu mast, tak som pouzivala obycajnu,bravcovu.
Okrem toho som pila cibulovy caj.
Vyskusajte, mozno pomoze.Ak nepomoze, tak neuskodi...
majinkanika
17.06.14,04:53
Áno boli sme u ňho a nič...
majinkanika
17.06.14,04:54
A už sa snažili mu to aj umrtviť, no len on hned prestal dýchať...
majinkanika
17.06.14,05:00
On sa dusí pravidelne, už celé dni.. Lenže on sa nemôže nadýchnuť, pretože ústami kašle a vykašliava a nos má večne upchaný. Takže rýchlo kvapky do nosa, chvíľku počkať a potom sa mu konečne podarí nadýchnuť... A hned ako sa mu podarí ukludniť a ako tak to rozdýchať príde ďalší takýto záchvat, a takto je to stále dokola..
majinkanika
17.06.14,05:00
To už sme dávno skúšali a nepomohlo...
kopretinka
17.06.14,05:15
ja som nos nemala upchatý,fakt neviem,čo poradiť.......pýtala som sa,že či mu robili alergologické testy,keď tvrdia,že to nie je alergia....
majinkanika
17.06.14,05:23
Nie nerobili, ale tak asi mu robili dačo iné keď tvrdia že to alergia nie je.. Ja sa v tom nevyznám ja som doktorka neni..
lujza.j
17.06.14,05:24
Ja som bola testovana x krat,testy neukazuju alergiu,ale ostatne priznaky ukazuju,ze ano...zacalo to tam tym drazdivym kaslom...skocilo to astmou...ked ma chyti henten kasel ktory popisujes pomoze len si "fuknut" dva duski...prieduchy sa roztiahnu a je to ok.
kopretinka
17.06.14,05:27
to sa umrtvuje takým cukríkom.....cmúľa sa to a postupne hrdlo a ústa strácajú cit....toto mu spôsobilo zástavu dýchania? :eek:
majinkanika
17.06.14,05:29
"fuknut" dva duski? a čoho??
kopretinka
17.06.14,05:34
toho spreju pre astmatikov
majinkanika
17.06.14,05:42
on už nejaký mal a nepomáhal.. myslím konkrétne akého.. Pretože na ňom už skúšali neskutočne veľa liekov, tak nejaký konkrétny typ by sa hodil
majinkanika
17.06.14,05:47
Neviem čo mu dali ale že proste nemohol dýchať... teraz mu to skúšajú robiť znova, tak hádam sa im to podarí konečne..
lujza.j
17.06.14,05:51
Ja mam dva...jeden na pravidelne a druhy ked je zle velmi....neviem ako mu nezaberal...aky mal...ked je nastaveny a ma spravny...nemal by byt problem...ale treba vediet fukat spravne...a to ja som nefukam...az ked je zle...
kopretinka
17.06.14,05:57
Lui,je otázne,že či jemu to vôbec pomáha....ak budem kašľať a dám si toho spreju,a nie som astmatik,bude to na mna účinkovať tak,že prestanem kašlať? to je otázka....
lujza.j
17.06.14,06:00
Nie...sprej je na roztiahnutie pojšlov.....vies,ale kasel nemoze mat len tak....ja chytim kasel ked mam stahnute trubice.....
majinkanika
17.06.14,06:08
Tak konečne sa im podarilo spraviť mu tú bronchoskopiu, síce sa dusil ale povedal že nech mu to spravia aj tak, že on to vydrží... Povedali mu že má silný zápal priedušiek a strašne veľa hlienu. Nasadili mu antibiotiká a do piatku by mu mali začať účinkovať, tak dúfam že už trafili správnu diagnózu a pomôžu mu..
kopretinka
17.06.14,06:12
ale veď antibiotiká už bral...a nezabralo to.......tak som teda zvedavá,čo bude ďalej....len počítaj s tým,že pri zápale priedušiek ten kašeľ bude ešte dlho,aj keď bude zápal vyliečený....
Tweety
17.06.14,06:18
mne to pomohlol nie čaj, ale výluh z cibule a medu, tiež som vykašliavala ako starý fajčiar, na priedušky dať eukalyptový balzam
lujza.j
17.06.14,06:19
Zapal priedusiek je pocutelny...doktora ma bez sluchu...?!
Peggynka
17.06.14,06:38
Keby to bolo dieťa,prvé by ma napadlo cystická fibróza (zahlienenie a dusenie).Či je možné,že nejaká slabšia forma prežila do dospelosti,v dnešnej dobe je možné všetko...Ja by som predsa len požiadala o potný test a genetické vyšetrenie,keď sa zatiaľ nenašla príčina tohto stavu.
agregova
17.06.14,07:21
robili mu vyšetrenie na čierny kašeľ, je teraz rozšírený, kašeľ je vtedy prevažne v noci, napína až na vracanie
Stina
17.06.14,07:25
Ja som bola v takejto situácii celý rok, až nakoniec ma alergologička poslala na gastroskopiu. Výsledok : reflux, hiatová hernia, bulbitída a GERD. Lekár nasadil lieky a musím skonštatovať, že mi pomohli lieky na gastroenterologické problémy.