irique
17.06.14,09:51
Ahojte, chcem sa poradiť ohľadom dovolenke na jachte. Manžel ma nahovára na týždňovú dovolenku na jachte v chorávtsku. Vyzerá to síce zaujímavo, ale po pravde neviem čo si o tom myslieť... Máte nejaké skúsenosti?
lujza.j
17.06.14,07:59
S kym...kolko ludi....
irique
17.06.14,08:05
Tusim, ze lod je pre partiu siestich ludi + kapitan...
JankaO
17.06.14,08:33
Je to perfektné, no treba starostlivejšie vybrať dobrú trasu, kde sú dobre vybudované maríny a kde je aj čo vidieť a čo zažiť. Pri väčších vlnách je obtiažnejšie varenie, no kto netrpí morskou chorobou, tak to zvládne. My sme to absolvovali aj s deťmi.
lujza.j
17.06.14,08:43
Treba vybrat spravnu partu...aby si vedela s nimi prezit....v obmedzenom priestore...Potom je tam obmedzene mnozstvo vody napr.kazdodenne umyvanie hlavy....asi nie
Urcite treba ist....z lode je to ine uvidis zakutia...ktore "na peso" nikdy..
alaya1
17.06.14,08:47
Je to vynikajuca dovolenka, ak si vyberies dobreho kapitana a dobru trasu s milymi ludmi. Jachta moze kazdy den kotvit v inom meste, prejdes velku cast Chorvatska. Kamaratka sa vratila minuly tyzden, nevie si vynachvalit. Ak nemas problem s morskou chorobou, urcite vyskusaj.
lujza.j
17.06.14,09:20
Ze morsku chorobu treba pregckat:) ze potom to je ok....
Tiez by som isla....len ta partia je dolezita...
irique
17.06.14,09:36
Baby ďakujem za Vaše postrehy:) Lenže ja som na lodi ešte nebola, ale neviem či vlastne morskú chorobu mám:D A myslím, že partia čo by šla je fajn, s nimi by som prežila, už som s nimi bola v alpách a bolo fajn... A spí sa v prístavoch, či?
lujza.j
17.06.14,09:39
Ja by som grckanim pocitala:)
JankaO
17.06.14,09:41
Baby ďakujem za Vaše postrehy:) Lenže ja som na lodi ešte nebola, ale neviem či vlastne morskú chorobu mám:D A myslím, že partia čo by šla je fajn, s nimi by som prežila, už som s nimi bola v alpách a bolo fajn... A spí sa v prístavoch, či?
spí sa na jachte, nie všetky maríny majú aj ubytovacie zariadenia. Ja morskou chorobou trpim, ale som to s pomocou farmakoterapeutík a čerstvého vzduchu statočne predýchavala. Za normálnych okolností je mi zle aj na nafukovačke... :D
irique
17.06.14,09:49
No a to sa dá nejak porovnávať aj s tým či mám problém na kolotočoch a pod. ? Lebo to mi vôbec nevadí, práve naopak... A v chorvátsku jadranské more je väčšinou také pokojnejšie, nie? Tie plavby si predstavujem také pohodovejšie... :) Po pravde i napriek tej možnosti, že mi bude zle, ma to aj tak láka...
A inak vyššie ste spomínali to varenie. Ako bývajú vybavené tie kuchyňky, dá sa relatívne všetko uvariť?
JankaO
17.06.14,10:23
Zaleží od typu jachty a treba si to pred objednávkou zistiť.My sme mali plynový varič, drez s tečúcou vodou, odkladacie skrinky, stôl a miesta na sedenie.Z vybavenia všetko potrebné k vareniu a jedeniu. Voda sa dopĺňa v marínach do nádrží na jachte, nie je pitná. Potraviny treba zobrať trvanlivé.....my sme napr. ešte doma naložili a vysterilizovali mäso.... konzervy. Niekedy sa môže stať, že ak prídete neskoro do maríny, nie je miesto pri móle a musí sa kotviť na kotve a vtedy môže byť obtiažne dostať sa na breh a treba mat z tohto dôvodu aj zásoby na jachte, prípadne marína nie je dobre vybavená a nič tam nekúpite.. A varenie je take kempové, no uvaríte tam skoro všetko, na čo máte odvahu a materiál. My sme dokonca deťom "upiekli" jachtovú tortu k narodkám jedného z nich.
irique
17.06.14,10:44
JankaO dakujem za rady. Tak potom to bude v pohode, už len sa dohodneme na menu a zvolíme kuchára:D A ktoré miesta v chorátsku si oboplávala?:)
JankaO
17.06.14,11:05
vyplávali sme z Trogiru..potom..Split...Brač,..Hvar...Vis..Korču la. Paráda, krásny zážitok, aj keď v noci pri búrke a na kotve sme nohami odtláčali v maríne iné odtrhnuté jachty, aby do nás nenarážali... :D
irique
17.06.14,11:58
Takže všetky "chorvátske naj" ste stihli... A mali ste aj o zábavu postarané:D a určite aj decká majú na čo spomínať... :)
irique
23.09.14,13:52
Ahojte, nakoniec sme tu dovolenku na jachte vyskusali a oplatilo sa. Nechali sme sa rovno nahovorit na amatersku regatu (sutaz v jachtingu) volalo sa to Student Regata a boli sme tyzden na mori v Chorvatsku. Bola tam skvela atmosfera, organizacia aj pocasie nam vyslo. Vobec mi nebolo zle prave naopak. A vrelo vsetkym odporucame :)
lujza.j
23.09.14,13:56
raz by som tiež chcela HR vidieť z "loďky":)

tak dík za info..aj dáš niečo viac...trasu a pod.?
irique
23.09.14,17:09
Neviem ci to tu mozem pisat, ale na studentregata.sk ked si kliknes na stranku,tak tam je cely program... Ale najkrajsi zazitok je asi romanticka noc na bojkach pri ostrove Žirje. Bol spln a to bola fakt kraasa:) Teply letny vecer a vodnu hladinou osvetloval len ten mesiac, vedla na lodiach hrali na gitarach... Super:)
lujza.j
23.09.14,17:13
ahá...takže nie indi-vindi....no hlavne že i bola spoko:)
irique
23.09.14,17:30
My sme najprv rozmyslali, ze pojdeme s partiou sami. Ale nakoniec sme sa nechali zlakat na takuto velku akciu, kde sa spolu plavilo 13 lodi, ale nebanujeme. Mali sme skuseneho kapitana a my sme sa tiez naucili trosku plachtit, takze kopu novych zazitkov a skusenosti:) A vsetci sme boli spokojni, fakt zazitkova dovolenka, nieco nove oproti vylihovaniu na plazi:)
matoha1
23.09.14,18:43
hlavne bacha na chorobu mora :/
irique
24.09.14,11:30
Praveze som bola velmi milo prekvapena, ze ani mne ani ostatnym ucastnikom nebolo zle...:)