KaSaZa
17.06.14,10:46
Zaujímalo by ma, koľko by ma vyšli odvody v súčasnej dobe, keby som teraz prešla na živnosť. Začínala som s jednorázovými komerčnými i nekomerčnými textami, ktoré si u mňa zákazníci objednávali sporadicky. Dnes mám objednávok mnoho, zásobujem textami niekoľko webov. Môj mesačný príjem by však pravdepodobne nepresiahol 500€. Aké sú možnosti pre oslobodenie od platenia odvodov? Teda aspoň na úvod by som to uvítala. Pred troma rokmi som ukončila jednu podnikateľskú aktivitu, no na ňu som dostala dotáciu, takže som si odvody platila z nej. Dnes je však situácia iná a bojím sa, že po vyplatení odvodov budem na tom dosť biedne. Ďakujem za info
Anik
17.06.14,09:14
si povinná platiť odvody do zdravotnej poisťovne 56,35 €
čo sa týka SP do 30.6.2015 zatiaľ by si odvody neplatila a potom by sa videlo - sleduje sa príjem za predchádzajúci rok, ak by bol vyšší ako 4944 € v roku 2014
tak by si sa stala povinným platcom odvodov ináč nie.
Síce odvody neplatíš je však potrebné si uvedomiť, že tým pádom nebude ani nárok na PN - hoci až po 270 dňoch platenia poistného a ak si neplatíš odvody a v prípade PN nemáš žiadny príjem napriek tomu si musíš platiť zdravotné poistenie
Je na každom ako sa rozhodne mal by však vedieť čomu sa vystavuje

133,42 nemocenské , dôchodkové, invalidné, garančné - nemyslím tým, že sa musíš za každú cenu poistiť avšak ak sa Ti to rozbehne, tak by som sa tomu veľmi nevyhýbala, lebo je to dvojsečné
KaSaZa
17.06.14,09:26
Uhm, ďakujem. A minimálna výška odvodov do SP je aká? Čo všetko zahŕňa? Diky
Soňa K
17.06.14,09:36
www.socpoist.sk
Anik
17.06.14,13:36
doplnila som Ti do príspevku
KaSaZa
17.06.14,14:41
Áno, chápem a veľmi pekne ďakujem. Zariadim sa. :-)