Martin Pongo
17.06.14,11:00
Dobrý deň, chcem sa opýtať ako je to z reklamáciou zle nablokovaného tovaru v obchodnom reťazci. Svokor nakúpil 2 kartóny minerálnej vody čo je spolu 12 fliaš minerálky. Neskôr doma sme prišli na to, že pokladnička sa zmýlila a nablokovala mu spomínaný tovar takto 6x minerálna voda a ďalej 60x minerálna voda čiže mal nablokované o 48 fliaš naviac. Neskôr svokor šiel do tejto predajne sa opýtať či je možné aby mu vrátili späť peniaze za tovar, ktorý vlastne ani nekúpil. V predajni mu povedali, že nie ale keby bločok prišiel reklamovať v deň nákupu tak v reklamácii by mu vyhoveli. Konkrétne sa jedná o reťazec L_DL. Podľa mňa by takáto reklamácia mala byť opodstatnená a to na základe bezpečnostných kamier pri pokladni. Otázkou pre mňa je, či obchod archivuje videozáznamy z kamier aspoň 3 dni dozadu. Pokiaľ máte niekto vedomosti ohľadom spomínaného problému budem rád ak mi poradíte. S pozdravom Martin.
kopretinka
17.06.14,09:05
a to mu nebolo divné,že koľko platil?
kopretinka
17.06.14,09:06
toto nevyreklamuješ..........to môže povedať každý,že nemal 100 minerálok,iba 10...........a určite to nebudú hľadať na kamerovom zázname
lujza.j
17.06.14,09:35
Je normalne,ze pozeram co mi blokuju.....ak nie,skontrolumem si blok....
sosak
17.06.14,10:08
To vrátenie sa do predajne po troch dňoch je určite problém. Ak bol svokor v práve, že mal tovar nablokovaný nesprávne, mal tam ísť určite skôr. Kamerové záznamy sa v praxi zaznamenávajú na pevný disk a je otázkou, akú kapacitu tento disk má, koľko dní trvá, keď sa staršie dáta prepíšu novými. Nájdenie transakcie podľa dátumu a času podľa pokl. bločku je otázkou niekoľkých minút. Za pokus by možno stálo, keby v predajni našiel manažéra, ktorý zodpovedá za predajňu a trval na nájdení transakcie z kamery, čím skôr.
Žabinka
17.06.14,10:11
tiež kontrolujem bločky.. ale raz sa mi stalo, že som až doma prišla na to, že miesto 10 rožkov mi nablokovali 100.. hneď som sa vrátila, a predavačka mi rozdiel vrátila.. pravdepodobne jej bolo jasné, že 100 rožkov som nemohla kupovať.. možno keby som to neriešila hneď v ten deň, tak by mi tiež nevrátili, neviem.. ale určite to závisí od obchodníka, ako sa k tomu postaví.. dobrý obchodník by to asi riešil k spokojnosti zákazníka..
jslancik
17.06.14,10:51
... ale v LIDLi to asi nemajú také jednoduché. Majú svoje pravidlá. A prístup ku záznamom z kamier pravdepodobne iba na centrále.
kopretinka
17.06.14,10:53
týmto sa nebudú zaoberať absolútne.........kamerové záznamy sa po pár dňoch prepisujú ďalším záznamom...nearchivujú sa......
Martin Pongo
17.06.14,10:56
A aké je odôvodnenie, že v kamerovom zázname to nebudú hľadať? Chcem povedať aj to, že o peniaze mi nejde nakoľko sa nejedná o veľkú položku ale ide aj o princíp, že obchodník si nechal zaplatiť za niečo, čo som nedostal. Bolo to zapríčinené aj zamestnancom obchodu a ak by záznam takéto niečo dokázal, nevidím najmenší dôvod prečo zákazníkovi nevrátiť peniaze.
kopretinka
17.06.14,10:59
na kamerovom zázname sa hľadajú iba zlodeji,ktorí okrádajú obchod.........
jslancik
17.06.14,11:00
neviem, ako LIDL, ale mnohé reťazcové SM nemajú priamy prístup ku kamerovým záznamom. Alebo to aspoň tvrdia. nezabúdaj, že ty im chceš niečo dokázať. A oni ti v tom nebudú pomáhať, to im stačí.
Martin Pongo
17.06.14,11:11
V nákupnom košíku mal okrem minerálok aj iní tovar a naviac je to už starší človek. Pre mňa je dôležité iba to, že či zodpovedný pracovníci obchodu budú ochotný vrátiť peniaze za nekúpený tovar na základe 3 dni starého dokladu o zaplatení a 3 dni starého videozaznamu pri pokladni
kopretinka
17.06.14,11:16
nerátaj s videozáznamom.
misoft
17.06.14,15:54
...7 dní sa musia. V prípade nejasností ... 30 dní...
Chobot
17.06.14,21:09
Záznamy z bezpečnostných kamier určite neslúžia na to, aby sa kontroloval obsah nákupu zákazníka. Nemysli si, že niekto, aj keby mal pristup k záznamom, bude pozerať na monitore, či si niekto kúpil 6 alebo 60 fliaš minerálky.

Možno aj máte pravdu, chyba sa niekedy stane, ale treba to kontrolovať hneď, nie po niekoľkých dňoch.

Ja som napr. reklamoval poškodenie zásielky na pošte, ktorá bola doručená kuriérom (doručené vo štrvrtok, reklamácia v sobotu). V podmienkach majú reklamovať na nasledujúci prac. deň. Keďže to bolo neskôr - smola.

Bohužiaľ treba si tie doklady skontrolovať hneď, ja to pozerám hneď po zaplatení. Aspoň tie najväčšie položky.