Jojino1
17.06.14,11:33
Dobry den chcem sa spytat:

(September 2012) Odišla som od manžela a začala som žiť s novým partnerom.
Manžel si zobral spotrebný úver o ktorom som nevedela keďže sme nezdielali spoločnú domácnosť. Nazvime ho úver 1.

Cca po roku sme sa rozviedli s tým že sme hneď na súde povedali že sme majetkovo vysporiadaný. Právoplatné rozhodnutie nadobuldo účinnosť v apríli 2013

Cca pol roka som sa zase vydala (jul 2013). Tento rok si moj exmanžel zobral ďalší spotrebný úver. Nazvime ho úver 2.

Pokial viem tak za úver 2 už nezodpovedám.
Ale za úver 1 ešte ano, lebo sme boli manželia. Je to tak?

On sa teraz chystá tieto dva úvery refinancovať do jedného. Zanikne tak moja povinnosť ho splácať jeho dlh ak by ich prestal platiť?

Ďakujem za odpoved
Tweety
17.06.14,10:12
ÁNo je to tak. Za prvý úver si tiež zodpovedná ale za druhý nie, kedže ste už manželmi neboli.
kopretinka
17.06.14,10:57
Ty nie si zodpovedná za ten nový úver,za to refinancovanie.
draik
17.06.14,11:44
Nezodpovedáte ani za splatenie úveru 1 (nie ste spoludlžníkom ani ručiteľom, keďže ste úverovú zmluvu nepodpísali). Veriteľ by sa mohol uspokojiť len z majetku, ktorý je v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, ak nejaký majetok v BSM je a BSM ešte nebolo vysporiadané.
dalid
19.06.14,10:27
Pozrel by som si, čo je presne v rozsudku uvedené ohľadom 1. úveru. Máte spísanú aj dohodu o vysporiadaní BSM? Ak áno, ako ste sa dohodli na vysporiadaní 1. úveru? To že ste o ňom nevedeli, neznamená že nie ste spoludlžník, keďže v čase jeho čerpaia ste mali spoločné BSM...
Jojino1
20.06.14,04:26
Práveže dohoda o vysporiadaní úverov nebola písomná, práveže sme naše pôžičky vobec nespomenuli. Uviedli sme len toľko že sme finančne vysporiadaný a že sme sa dohodli. Nikdy predtým nerobil takéto hlúposti, tak som to nečakala.

Už len čakám, nech to konečne refinancne a to už bude úver ktorý si bral mimo manželstva a budem mať pokoj.

Ďakujem z odpovede.