KEJKA
17.06.14,15:02
http://www.porada.sk/t210864-hlasenie.html - tu je odpoveď, takže aj túto časť Hlásenia za rok 2012 mám v poriadku.
Porada ma inšpirovala a napokon som chybu našla. Nechápem ako som tak mohla postupovať. Nakoľko som zam-covi urobila RZD, tak do časti V. som dala príjmy ako aj zrazenú daň z RZD, hoci údaje treba vyplniť len podľa príjmov u tohto zam-eľa. Nech ej moje zadanie a problém inšpiráciou pre iných.
pôvodne som napísala:
V r.2 sú vrátené preplatky alebo nedoplatky z RZD za rok 2012 vykázané v prehľadoch v roku 2013. Ak ste mali všetko zaplatené a súhlasí Vám to aj s mesačnými prehľadmi za rok 2013 kumulatívne .. tak tlačivo bude v poriadku.
/citácia z predchádzajúcej otázky/.
Mám dilemu aký údaj dať do časti V. nedoplatok/preplatok na dani z RZD na konkrétneho zam-ca. Tam sa dáva výsledok RZD za aktuálny rok?
teda Hlásenie 2013 v časti I. je kumulatív RZD2012 a v časti V. sú konkrétne na každého zam-ca výsledky RZD2013?
Rovnaký postup bol pri hlásení za rok 2012?
Problém mám, lebo mi prišla Výzva na odstránenie nedostatkov v Hlásení 2012, tak prepočítavam a zatiaľ mám všetky súčty rovnaké, zam-cov podelených podľa toho, či som im vykonala/nevykonala RZD za rok 2012 a mám tam aj centové rozdiely z RZD 2012. Tak ma napadlo, že chyba možno je práve v tejto časti V. lebo mi nenadväzuje na r.2 v časti I.
JML79
04.07.14,20:19
Hlasenie za rok 2012 - 2.strana je suctom jednotlivych riadkov z odovzdanych prehladov za cely rok 2012, pricom v r.2 v Prehlade sa vykazuje rozpustanie RZD vykonaneho za predchazdajuci rok 2011 v roku 2012.
V V.casti hlasenia sa vsak uvadza vysledok RZD roku, za ktory sa hlasenie odovzdava, preto sa najskor ma zamestnancom urobit RZD a az potom posielat hlasenie na DU.