Nada 2
17.06.14,15:11
Dobrý deň, prosím o radu. Majiteľ stavebnej firmy mi napočítal v cenovej ponuke za rozobratie a vystavanie 3 komínov, omietnutie domu bez zateplenia v rozsahu 155 m štv. , demontáž a vybetónovanie chodníka , t. j. materiál a cena práce 18 000 €. Cena sa mi zdá vysoká, omietať sa bude Cemixom - minerálnou omietkou, farbiť sa bude veľmi málo. Budú sa tiež odkopávať základy a prikladať izolačná "bublina. Ja si myslím, že v cenovej ponuke by mali byť konkrétne stanovené ceny prác a nielen hotová cifra. Ďakujem za radu.
jslancik
17.06.14,13:19
určite požiadaj o kompletný rozpis prác a materiálu. Takú firmu pošli dohája, ktorá dá iba konečnú sumu. Okrem iného predídeš mnohým neskorším problémom - hlavne čo je a čo nie je v ponuke/zmluve o dielo.

Mimochodom, omietanie a farbenie sú tie najmenšie položky...
bjuty smis
17.06.14,13:21
a samozrejme oslov dalšie 3 fy, nech ti dajú cenovú ponuku.....

a potom skús na ne zistiť referencie..
Nada 2
17.06.14,13:24
Ďakujem za promptnú odpoveď, ja som si stiahla cenníky, len potrebujem vedieť cenu prác za omietanie na 1 m štv. a betónovanie aby som si vedela porovnať ponuky, cenu materiálu už mám vypočítanú. Ste skvelí...
bjuty smis
17.06.14,14:12
no tú cenu ti dajú práve oslovené fy z tvojho regionu....
Nada 2
17.06.14,14:24
Tak je ako radíš, nech sa Ti darí!!!!!
neva19
18.06.14,18:02
V októbri sme dávali novú omietku na dom, cena práce ma vyšla za 1 m2 10 eur
buchač
18.06.14,18:22
Za 18 tisíc sa dá kúpiť menší - starší domček ....

Neskutočná cifra ....
Poslal by som do teplých .


Poradím ???
Zadaj každú zákazku inému , inej firme ... nezoderú Ťa tak .

Na odkopanie si najmi nejakých nezamestnaných - kľudne aj cigánov . Dáš cca 3 € na hodinu + nejaké pivko a za deň - dva máš odkopané .
Aspoň u mňa to tak fungovalo ....;)
Vybetónovanie tiež nie nejaká veda .....;)

Komín vyjde na tie cca 2 - 3 tisícky ...
To je podľa mňa naj položka , ktorú by mal robiť vyslovene fachman , nakoľko Ti dá na to aj ten papier .

Omietky ???
Aj keby si zapýtali 20 € za štvorák , aj tak by to vyšlo na tie 3 tisícky .

P.S.:
Daj mi 12 litrov , dôjdem aj s maníkmi ...;) :D :D :D :D :D
Nada 2
18.06.14,19:54
Ďakujem buchač za rady, sledujem Tvoje príspevky na porade, lebo sa tu učím za stavbárku a nemajú chybu! Napíš prosím ešte cenu práce na zhotovenie chodníka(odkopanie,šalovanie a vybetónovanie) 31 štvorcov.
buchač
18.06.14,20:03
Cenu práce Ti nedám , nakoľko neviem ohodnotiť sám seba ...
Zajtra idem betónovať zasa , tak si to premyslím ...;) :D :D :D

Teraz vážne .
Nie som stavbár .Ja sa realizujem svojpomocne , oddriem si všetko sám . Na odbornejšie práce mám jedného maníka - všeumelca - murár , kamenár ...od neho sa zároveň aj učím do budúcna .
Minulý týždeň mi reparoval komín , nakoľko ho idem dať vložkovať .
Na tie brutálnejšie roboty si fakt radšej zavolám cigána ... zdravie už nedovolí takú námahu .

Ako vravím ...cigán dostal 3 € na hodinu a majstrovi dávam 5 € ...

Chodník vidím na maximálne tri dni práce .
Mňa by to vyšlo na cca 100 € + materiál .
arizona
18.06.14,20:04
Ides Buchy !....
arizona
18.06.14,20:06
Na cenniky na nete sa moc nespoliehaj, tie su casto ia take orientacne. Treba s firmou jednat osobne,vtedy sa ceny vyrazne lisia a prisposobuju na konkretnu zakazku.
Nada 2
18.06.14,20:28
Také ceny sa mi páčia, aj ja nemám obe ruky ľavé, nechám chlapom opraviť komíny, netreba rekonštrukciu, len uvoľnené tehly treba zlepiť a vyšpárovať vonkajšie telo komína, komíny stále dobre slúťia omietka komínov sa bude robiť až spolu s domom. Tak som opäť v obraze, nech sa porade darí a poradcom veľa zdravia!!!!
Nada 2
18.06.14,20:32
Cenníky potrebujem na orientáciu a presne spĺňajú túto funkciu, ďakujem za upozornenie.
lapejko
19.06.14,03:45
podrobný rozpis dáva firma aj vo vlastnom záujme aby pri konečnom účtovaní nevznikli problémy s prácami a dodávkami naviac, ktoré sa ukážu až v priebehu prác...zákazníci radi argumentujú že cena bola dohodnutá, pričom v konečnom dôsledku pribudne pri rekonštrukcii dvojnásobok nákladov a potrebného času...