KEJKA
17.06.14,18:15
urobila som si za pomoci uja gúgla plán cesty, našla hotely z ponuky Connex unlimited (predchádzajúca otázka), mám ich všetky potvrdené, vždy na 1-2 noci a tak prejdeme celý ostrov koldokola plus tri dni mám na Kalábriu. Nižšie uvádzam skrátene plán cesty a hlavný cieľ. Verím, že mnohí už na Sicílii boli, či už na pobytovke s nejakými fakultatívnymi výletmi, alebo na podobnej akcii ako som si zvolila ja. Samozrejme - požičiavame si auto. Uvítam, kedže mám do odletu ešte čas, ak sa nájdu dobrovoľníci, ktorí sem pridajú svoje skúsenosti, tipy - čo by som nemala vynechať, prípadne opačne, kde boli a nestálo to zato. Osobitne ma zaujíma akou formou ste absolvovali ETNU - výšľap, bus? vláčik?
Podobne Kalábria - boli ste len na pobreží, alebo zašli aj do vnútrozemia?
Ak áno - kam a kadiaľ?
tu je môj 10-dňový itinerár:
D1 prílet do Trapani, vyzdvihneme auto, presun do Marsala-ubytovanie, večera, kúpanie, prehliadka okolia
D2 výlet do okolia, Segesta, Mazara
D3 presun do Agrigento, Udolie kráľov, prehliadka prístavu,
D3 pokračujeme do Aragona a diaľnicou do Catanie. Prehliadka mesta, ubytovanie v Acitrezza
D4 ETNA - alternatívne vláčikom, alebo busíkom výstup na horu
D4 popoludní Syrakúzy, pamiatky, na hoteli v bazene, 2.noc v tom istom hoteli
D5 kúpanie Gardini-Naxos, cestou do Taormina, staroveké divadlo, pri kávičke pohľad na ETNA, prehliadka mesta
D5 pokračujeme na sever, trajekt na pevninu - Kalábria - presun do Zambrone-hotel, cestou zastávky v starobylých mestečkách,
D6 prehliadka Zambrone, výlet do hôr alebo aj nie, presun po pobreži, prehliadka TROPEA-letovisko, kúpanie, západ slnka na Faro Capo Vaticano. Príchod do Nicotera Marina, kúpanie, leháro, ubytovanie na 2noci, nocľah1
D7 výlet do vnútrozemia, , nocľah 2
D8 návrat na Sicíliu, po ceste prehliadka mestečiek na pobreží, čo sme nestihli po ceste tam, trajekt, Messina, prehliadka, alternatívne trajekt na ďalší ostrov
D9 program alternatívne prispôsobíme - výlet na Cefalú+kúpanie a návrat do hotela, alebo výlet do vnútrozemia až do Taormina, prípadne výlet na ostrov
D10 presun do Altavilla, po ceste máme Cefalú, Trabia, ubytovanie v hoteli
D10 popoludní výlet do Corleone a Palermo-prehliadka mesta, návrat do hotela
D11 presun do Trapani, letisko, odlet domov
D11 po ceste odskočíme do San Vito Lo Capo.
misoft
17.06.14,16:16
@KEJKA - veď si to nájdeš na Google a dokonca aj uvidíš - Street View..... Čo už všetko máme hľadať? Lenivosť?

http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/160.gif
http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/96.gif
KEJKA
17.06.14,16:19
ano iste, to si vygudlim všetko, čo zatiaľ v itinerari mám.
Otázka je jasná - aspoň myslím - prosím o tipy ľudí, ktorí tam pred rokom-dvoma boli.
misoft
17.06.14,16:24
Tak to napíš jasne! Ty len žiadaš o doplnenie.... ale nie o tipy....
KEJKA
17.06.14,16:36
aha-tak pardon, doplnila som.
dariusko
17.06.14,16:45
33
korela
18.06.14,11:34
misoft
18.06.14,17:23
KEJKA
19.06.14,06:37
vďaka, gúgliť viem, niet však nad tipy od ľudí, ktorí tam skutočne nedávno boli, alebo sa tam do septembra chystajú.
Helik3
19.06.14,07:12
fuuha, takže tento výlet budeš musieť asi prehodnotiť a vymyslieť iný plán na D4. mimochodom tvoj plán cesty vyzerá naozaj zaujímavo, úžasne, hneď by som išla. možno sa tebou nechám inšpirovať. budem sledovať túto tému, prosím napíš potom aj ako to všetko dopadlo, zážitky a tak. mnoho super zážitkov prajem!
evita
19.06.14,07:44
Ja som bola minulý rok v septembri 2013 v Catánii na 10 dní. Kejka, plán máš dobrý. Len chcem k tej Etne napísať, že my sme išli z Catánie autobusom k východu lanovky, je tam parkovisko, reštaurácie, suveníry a to vo výške 1910 m. Následne sme išli lanovkou do výšky 2500 m, cena 60 eur. Tam je tiež reštaurácia, suveníry. Odtiaľ sme išli špeciálne upravenými terénnymi autobusmi zn. Mercedes ku samotným sprístupneným kráterom do výšky 2920 m. Pripravte sa na to, že ak pôjdete celkom hore do výšky 2920 m (vyššie ísť už sprístupnené nebolo) fúka tam vždy strašne silný vietor a je chladno, aj keď je dolu 35 stupňov a bezvetrie, hore je taký silný vietor, že človek lapá po dychu a nedovolí ti ani spadnúť dopredu, môžeš sa o ten silný vietor doslova oprieť. Keď dôjdete na koniec, vystúpite z Mercedesov, ujmú sa Vás turistickí sprievodcovia na Etne a povedú Vás okolo kráterov, ku všetkému podajú informáciu. Zem je tam teplá, ale povrch je z vychladnutej lávy je teplý a kamenisto piesočnatý, preto si treba obuť celú pevnú obuv (trekingovú, alebo botasky a pod.), ako aj teplejšie bundy s kapucňou, príp. čiapky, dlhé nohavice a samozrejme okuliare, lebo ten lávovy piesok lieta všade. Na konečnej stanici lanovky je aj požičovňa teplého oblečenia. My sme videli aj odvážlivcov, ktorí toto podcenili a keď vystúpili z autobusov len v žabkách, tielkach a kraťasoch nevedela som si ani predstaviť, ako museli mrznúť. Dolu sme mali možnosť ísť tak, ako sme prišli, ale sme sa rozhodli ísť pešo, boli sme vhodne oblečené aj obuté a stálo to zato, akurát v strminách sa dosť šmýkalo, preto treba tú pevnú obuv a trvalo to tak cca 1,5 hod (mali sme voľný čas). Videli sme oveľa viac ako z autobusu, lanovky, nazbierali sme si suveniry v podobe kamienkov starej a novej vychladnutej lávy, videli sme domčeky pochované lávou a pod. Zišli sme až na parkovisko vo výške 1910 m a odtiaľ sme sa zase vrátili autobusom do Catánie. Super výletík. Mnoho turistov však už z centrálneho parkoviska vo výške 1910 m nešlo ďalej, popozerali výhľad hore, dolu, najedli sa, nakúpili suveníry a šli späť. No ja som rada, že sme využili všetky možnosti návštevy Etny, stojí to za to obetovať pár eur navyše a vyliezť až hore. Vrele odporúčam.