milankezmarok
17.06.14,20:08
Správca SVB chce aby som za byt platil so svojho účtu aby tam bolo moje meno a nie užívateľa.Ja tam nemám trvalý pobyt a je zriadené vecné bremeno na užívateľa.Môžem sa obhajovať Občianskym zákonníkom §151n,bod 3.
ivka70
17.06.14,18:15
Ty mozes platit z akehokolvek uctu, spravca ta v tomto nemoze obmedzovat.
Ma ti dat jednoznacnu identifikaciu (cislo uzivatela), ktore pouzijes ako variabilny symbol a podla ktoreho sa budu platby parovat.
A ty nemas dovod sa obhajovat, nech ti spravca ukaze zakon, na zaklade ktoreho vyzaduje, aby si vobec mal zriadeny ucet.

(Teoreticky predstav si situaciu (a oznam ju spravcovi), ze ste manzelia, manzelka si ponechala priezvisko za slobodna, byt je jej, mala ho uz za slobdna, ale platby platis ty zo svojho uctu. Ak oby to pan spravca paroval bez variabilneho symbolu?)
buchač
17.06.14,18:17
Poviem to inak , prirovnaním - no skutočnosťou .

Náš bývalá šéf - minister obrany chcel svojho času , aby sme si otvorili účet v Poštovej banke ...

Následne upresnil ( presnejší výraz - trápna výhovorka ) , že sa jednalo o doporučenie .


Moja dcéra býva v mojom byte , kde ja nebývam ale .
No platí SIPO na svoje meno .

Čiže správca síce MOŽE CHCIEŤ ...no TY ho NEMUSÍŠ absolútne AKCEPTOVAŤ .
Správcu môže tak akurátne zaujímať , či sú zaplatené poplatky s užívaním bytu .
Peggynka
17.06.14,18:34
Pošli ho do kelu.Na IB pri zadávaní platby je kolonka:Správa pre prijímateľa a tam nech napíše užívateľ tvoje meno.A správca nech ti ukáže zákon,kde má na to právo,aby ti určoval z akého účtu máš platiť za byt.Na to sú iné identifikačné údaje,ktoré mu musia jasne ukázať,za ktorý byt platba je.
Mária27
17.06.14,20:07
Veľakrát som platila za dcéru byt a nik sa nesťažoval.
sito
17.06.14,20:53
Hm ...

Správca SVB? Správca nie, leda že by SVB poverilo niekoho kto robí správu , správcu bytových domov o vykonanie istých činnosti, ktoré si SVB nie je schopné zabezpečiť svojimi členmi, prípadne predsedom SVB, ktorý nevlastní byt v bytovom dome.

Každý byt má svoje identifikačné číslo, variabilný symbol na ktoré je treba poslať, mu doručiť mesačnú úhradu za užívanie bytu. Kto? Je, môže mu byť jedno! Jeho povinnosťou je každému vlastníkovi doručiť ročné vyúčtovanie, nie tomu kto posielal v priebehu roka peniaze na účet domu.

Ale, niektorí správcovia si myslia, že sú bohom. Nie vždy sa bohovsky mýlia. Nie ak spravujú bohových baranov, ovce, ich domy, si myslia, že majú pravdu.

Spadla, či spadli z oblakov?

Nepoznáme dôvod vecného bremena? Ale, asi je to rodič, či prarodič. A koľko tých , že sú pra, pra on, oni majú pred sebou, správcovia? Či za sebou, že sú ...

Dokonca, ak ty ako vlastník im povieš, podpíšeš príkaz, že preplatok majú poslať na účet osoby, ktorá je oprávnená v byte dožiť, správca je ho poslať povinný na tebou určený účet. Nedoplatok? Tebe, vlastníkovi. Za všetko súvisiace s bytom zodpovedá vlastník bytu, tiež za spoločné veci v dome.

Či je to inak? Iný dôvod vecného bremena, je?

Pri správe domu je správca povinný

a) hospodáriť s majetkom vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome s odbornou starostlivosťou v súlade s podmienkami zmluvy o výkone správy,

Ak tento zákon neustanovuje inak, vzťahuje sa na práva a povinnosti vlastníkov domov, bytov a nebytových priestorov Občiansky zákonníka a osobitné predpisy.
Chobot
17.06.14,21:43
Požiadavka správcu je absolútne neopodstatnená. Dôležité je, ako tu už bolo napísané, či sú zaplatené zálohové predpisy. Z akého účtu - to môže byť správcovi jedno. Platba ale musí byť identifikovateľná - teda musí mať nejaké tie identifikátory, napr. variabilný symbol. To môže určtiť správca, aký má byť variabilný symbol, aby to mohol jedho informačný systém priradiť k správnemu bytu.
dmc
18.06.14,04:38
Nemas povinnost mat vlastny ucet. Na identifikaciu platitela sluzi variabilny symbol.