sunborn
18.06.14,07:18
Ahojte,
Chcel by som Vas poprosit o informaciu akym sposobom sa zobrazi platba na ucte n.o. ktora prijma 2 % z dane..
Ide mi o to ake udaje - detaily o poskytovatelovi sa zobrazia pri obdrzanej platbe.
Mam skusenost ze niektore n.o k identifikacii pytaju len sumu ktora by im mala prist a ine pytaju aj kopiu vyhlasenia o poskytnuti 2%, kde su uvedene osobne udaje poskytovatela. Su udaje ako rodne cislo, datum narodenia a meno poskytovatela 2% nutne potrebne k identifikacii prijatych prostriedkov?
Dakujem za pomoc v tejto veci.
tictac7
18.06.14,05:45
2% dávam a nikdy som nikomu nedávala vyhlásenie. Maximálne som im oznámila, že koľko im má prísť. Vyhlásenie ani vyžadovať nemôžu, nakoľko sú tam osobné údaje, ktoré nemajú na základe akéhokoľvek zákon právo spracovávať.
labutienka
18.06.14,12:58
Sumy na účte nie je možné nijako identifikovať. Je len jasné, že ide o 2%. Kedysi sa dalo z účtu zistiť, z ktorého kraja peniaze prišli, teraz už nie. Predpokladám, že organizácie si týmto spôsobom robia aký taký prehľad, kto ich podporil...
sunborn
19.06.14,04:25
cize momentalne sa ukaze vo vypise z uctu len ciastka a nie je ku nej nic podla coho by sa dala identifikovat platba?
Ja mam skusenost s jednou neziskovkou, ze som jej nahlasil len jednotlive platby oni ich dohladali.
Teraz som natrafil na n.o., ktora vyzaduje kopie vyhlaseni pre 2% potvrdenych DU, co sa mi zda byt nad ramec ich kompetencii, spracovat osobne udaje poskytovatelov. Ide mi o to, ci maju na to narok alebo nie. Ak maju, ci je na to nejaka opora v legislative? Ak si vsak robia prieskum v narode a zbieraju osobne data bez realneho naroku ako im klepnut po prstoch s odkazom na legislativu.
labutienka
19.06.14,06:39
Nerobila by som z toho vedu. Nemusíte im nič dávať, keď sa bojíte o osobné údaje. Dokonca, keď im neveríte, nedáte im nabudúce ani Vaše 2%. Myslím si, že mnohé neziskovky si neuvedomujú, že ide ochranu osobných údajov, len si chcú overiť, či im prišlo všetko, čo im FO a PO venovali.
sunborn
19.06.14,13:11
nie ja sa bojim o osobne udaje ale ludia, co poskytli 2%. Ale pride mi ako bezpredmetne vyzadovat osobne udaje darcov ak to nemaju s cim porovnat vo vypise z uctu. Preto sa pytam, co sa objavi pri prijatej ciastke vo vypise. Ak podla osobnych udajov darcu nemaju ako sparovat obdrzanu ciastku je zbytocne vyzadovat tieto udaje.