bianca
11.04.06,19:53
Ahojte poraďáci, chcela by som si overiť SF.
Prebrala som účto po inej účtovníčke, a tá SF účtovala nasledovne:
MRP DOS - platca DPH, JU
Tvorba SF /P26/ - vypísaný len VPD na sumu 0.06% z hrubej mzdy.
Vždy to boli sumy len okolo 50,- sk, na stravné neprispievala /aj ja som sa dočítala, že nie je povinnosťou čerpať SF každý mesiac/ pravidelne, teda za pol roka 2005 vôbec, do konca roka sa tam nazbieralo 280,00. 45% stravného, ktoré si zamestnanec platí sám, riešila PPD - PNZD. Teda budem čerpať SF jednorázovo v tomto roku.
Robila to účtovníčka správne, môže to tak byť?
Ako zaúčtujem v tomto roku čerpanie SF?
ĎAKUJEM
bianca
11.04.06,18:52
Ahojte poraďáci, chcela by som si overiť SF.
Prebrala som účto po inej účtovníčke, a tá SF účtovala nasledovne:
MRP DOS - platca DPH, JU
Tvorba SF /P26/ - vypísaný len VPD na sumu 0.06% z hrubej mzdy.
Vždy to boli sumy len okolo 50,- sk, na stravné neprispievala /aj ja som sa dočítala, že nie je povinnosťou čerpať SF každý mesiac/ pravidelne, teda za pol roka 2005 vôbec, do konca roka sa tam nazbieralo 280,00. 45% stravného, ktoré si zamestnanec platí sám, riešila PPD - PNZD. Teda budem čerpať SF jednorázovo v tomto roku.
Robila to účtovníčka správne, môže to tak byť?
Ako zaúčtujem v tomto roku čerpanie SF?
ĎAKUJEM

PORADI NIEKTO???
KEJKA
11.04.06,21:20
pravdupovediac to len posuniem, lebo nerozumiem tomu účtovaniu. Tvorba SF
sa prelínas čerpaním?
Tvorbu treba zaznamenať do knihy SF a čerpanie je formou príspevku na stravné, ale nie výplatou hotovosti.
bianca
11.04.06,21:36
pravdupovediac to len posuniem, lebo nerozumiem tomu účtovaniu. Tvorba SF
sa prelínas čerpaním?
Tvorbu treba zaznamenať do knihy SF a čerpanie je formou príspevku na stravné, ale nie výplatou hotovosti.

Tvorba je zaznamenaná v knihe SF, ale tá suma je akoby vyberaná z hlavnej pokladne VPD.
A ja by som teraz potrebovala vedieť niečo viac o tom čerpaní, koľko % jej môžem dať, či jej to dať do výplatnej pásky...
ďakujem
KEJKA
12.04.06,07:11
ak sa čerpá v hotovsti - treba jej to dať do výplatnej pásky a zdaniť.
Len nepeňažný príjem - príspevok zo SF je oslobodený.