tomino1980
18.06.14,09:35
Dobry den,

mal som pozicane auto od otca, auto malo platnu PZP a sposobil som nehodu.
Ja som bol vynnikom ..bolo aj osetrovanie ucastnika nehody.Ale nebolo ziadne zranenie tak to policia uzavrela pokutou.

Samozrejme som sme vsetky potrebne papiere doniesli do poistovne kde je PZP

Teraz mi prislo z VSZP uhrada za 22eur za ich vyjazd, osetrenie atd. To je ok zaplatim ...neni problem

Chcem sa ale spytat, bude odo mna poistovna kde je PZP vymahat skodu na druhom vozidle ?

Zatial som nic nedostal ...ale nevyznam sa v tom tak chcem vediet ci mam nieco cakat

dakujem za odpoved

tomas
bubkoch
18.06.14,15:56
preco by od teba mala plnenie vymahat ? vsak preto existuje PZP, aby poistovna za vinnika platila, nie aby od neho pytala co zaplatila ...

vynimka su pripady ked ma poisteny dlzne poistenie alebo pil
tomino1980
19.06.14,08:38
ok diky za info
rangl
23.06.14,09:01
Pokiaľ si si splnil všetky povinnosti voči poisťovni, tak od teba nemá čo vymáhať. Problém môže nastať maximálne vtedy, to sa stalo aj mne, že poisťovňa chcela poškodenej vyplatiť len malú sumu a poškodená sa začala obracať na mňa a pýtať peniaze, lebo moja poisťovňa nechce platiť.Tebe to už asi nepomôže, ale podľa toho, ako sa bude poisťovňa správať sa potom rozhodni, či u nich chceš alebo nechceš pokračovať. Ja som po tom zážitku zmenil poisťovňu, čo som mal spraviť dávno pred nehodou...