anlira
18.06.14,10:47
Dobrý deň,

sme Spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov. Zhruba pred piatimi rokmi si suseda prerobila jej pivnicu na strihanie psov, aby si privyrobila, priemerne denne ostrihá dvoch psov v poobedňajších hodinách, doobeda je v zamestnaní. Osobne mi to vadí, pozor, to nie je závisť, lebo vstup od môjho bytu a jej pivnice je zhruba len dva metre. Po strihaní je cítiť na schodišti zápach, sem-tam je ocikaná stena, alebo rohož pred mojím bytom.
Milí poraďáci, pýtam sa, môže vykonávať túto činnosť len tak bez opýtania spoluvlastníkov, minimálne mňa neoslovila a aby nám cudzí ľudia chodili po chodbe a pivničných priestoroch? Na Živnostenskom registri SR nefiguruje, zároveň viem, že do nejakej sumy nemusí ani zdaňovať svoj príjem. Mám nejaké právo sa voči jej činnosti ohradiť?
Vopred srdečná vďaka za odpoveď!
sito
18.06.14,08:53
Môže, ak má súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov, prípadne nadpolovičnej väčšiny prítomných na schôdzi po hodine konania schôdze, ak nebola na jej začiatku schôdza uznášania schopná, teda sa jej nezúčastnila nadpolovičná väčšina vlastníkov bytov v dome.
alaya1
18.06.14,08:55
Ak je zivnostnicka, priestor je vedeny ako nebytovy, plati najom a ma povolenie vlastnikov bytov, moze.
alaya1
18.06.14,08:56
vacsinou sa chodi po bytoch a zbieraju sa podpisy.
anlira
18.06.14,09:12
Suseda nie je živnostníčka, ale je zamestnaná u zamestnávateľa na hlavný pracovný pomer.
U nás je schôdza Spoločenstva raz ročne a nikto nepíše zápisnice! :-( Je to banda tupcov, keď sa ohlásim, tak odpoveď je, či sme v parlamente. Som sama proti všetkým blbcom. :-(
lujza.j
18.06.14,09:20
A toto vas trapi az teraz...po 5 rokoch...doteraz smrad a cikyny neboli....prehlad teda je....pocty ostrihanych psov su zmapovane....ale zavist to nie je :D..." milujem tieto Kelišove"
alaya1
18.06.14,09:26
Zial, to vam neviem poradit, ak nema zivnost ohlaste to na zivnostensky urad.
anlira
18.06.14,09:35
Celých päť rokov zatínam zuby kvôli akože "dobrým susedským vzťahom". Samozrejme, ju som oslovila s tým, že mi vadí ocikaná rohož a steny. Odpoveď - to nie je možné... Odteraz idem všetko fotiť, lebo určite ona nemá chrbtovú kosť a vie, že v byte je kojenec! Z hygienického hľadiska to určite nie je v poriadku. :-(