magnum
11.04.06,20:03
Ahoj porada

Dostal som za úkol vypísať verejnú súťaž na nákup kopírky. v živote som to nerobil a tak by som potreboval trocha postrčiť tým správnym smerok ako na to.

zatial som si urobil prieskum trhu komu by som mal zaslať podklady a tak a mám už aj niečo vypracované, len mám problém s definovaním aké info vlastne potrebujem od potenciálnych dodávateľov aby sme mohli vyhodnotiť verejnú súťaž (aby sa tie údaje čo sa mi vrátia dali navzájom porovnať)

vrelá vďaka
Marianna01
21.04.06,14:45
Neviem Ti povedať žiadnu oporu v zákone, len z vlastných skúseností, keďže som sa na pár verejných súťaží zúčastnila.
Každá verejná súťaž musí mať presne stanovené podmienky, za akých sa bude vyhodnocovať - t.j. či kladiete dôraz na čo najvýhodnejšiu cenu, kvalitu, rýchlosť a p., podľa toho, čo chcete obstarať VS. Toto je zvykom vyjadrovať napr. percentuálne alebo bodovým systémom - výhodná cena 50%, kvalita - 40% rýchlosť 10% a podobne, aby sa zúčastnení mali o čo oprieť.
VS musí byť vyhlásená v tlači tak, aby sa o nej mohli záujemci dozvedieť - napr. v obchodnom vestníku, dennej tlači, reklamných a inzertných novinách.
Vyhodnotenie verejnej súťaže musí byť v termín, ktorý ste zadali už hneď na začiatku, tiež je dôležité určiť, dokedy sa majú, kde a za akých ďalších podmienok odovzdať projekty VS. Neviem, či je to zákonná podmienka, ale ja som sa stretla len s termínom "v zalepených obálkach" - zrejme, aby sa skutočnosti z jednotlivých projektov nedostali von skôr, než sa majú.
Výsledok verejnej súťaže sa tiež zvykne vyhlasovať v tlači, kde bol uverejnený záujem o VS, ale to nemusí byť, pretože každý zúčastnený musí byť písomne oboznámený s výsledkom VS, kde presne musí byť uvedené, kto vyhral VS a na ktorom mieste sa nachádza daný záujemca (v prípade, ak s prvým nepodpíšete zmluvu z akéhokoľvek dôvodu, zo zákona prichádza do úvahy druhý, príp. sa vyhlasuje nová VS)
Neviem, či Ti to stačí, skús sa ešte opýtať, ak niečo potrebuješ. Možno budem vedieť :)
Marianna01
21.04.06,14:52
A ešte jedna vec ma napadla, ak sa nikto neozve na vypísanú VS, možno priamo požiadať konkrétne firmy o zaslanie projektov - v Tvojom pípade cenovej ponuky.
Ak ide o kopírku, na to, aby si to mohol kvalitne vyhodnotiť, si urči kritériá, ktoré chceš, aby kopírka spĺňala: t.j. aký je náklad na skopírovanie a vytlačenie 1 ks A4 čiernobielej, farebnej, aká je spotreba el. energie, ako sú dostupné cartridge, koľko stoja, aký je prístup k servisu a samozrejme, koľko stojí samotná kopírka. Tiež je dôežité, podľa mňa, aké prípadné ďalšie funkcie zvláda kopírka, napr. zoom a pod.
Veľa zdravia a pevné nervy :)
cservice
28.04.06,11:37
Je potrebné rozlišovať medzi verejnou a obchodnou súťažou. Verejnu súťaž može vykonavať osoba s certifikátom od UVO. Vo vašom pripade asi ide len o obchodnú súťaž, kde stačí osloviť vytipované firmy s podmienkami súťaže, ako sú cena, termin dodávky a pod. a ostané náležitosti súťaže.
fizzy
01.05.06,11:35
zákon č. 523/2003 Z.z. o verejnom obstarávaní myslim ze tam nieco najdes. Ked chces zadat verejnu sutaz tak pozri aj na www.zadajtender.sk
ajobs
01.05.06,12:45
Dobrý je aj portál verejného obstarávania http://www.e-obstaravanie.sk/, je tam aj niečo z legislatívy.
Juro-XXX
02.02.09,13:26
ZDravím,
ako to tak čítam mal by som aj ja nejaký dotaz, som poslancom v obecnom zastupiteľstve. Chcem sa spýtať napríklad na konkrétny prípad. Chceli sme dať urobiť strechu na jednej budove, tak sme oslovili pár firiem na vypracovanie cenovej ponuky, nezadali sme dopredu žiadne kritéria výberu. Získali sme asi 4 cenové ponuky, nakoniec sme vybrali jednu firmu, nikto nebol pri otváraní obálok, len sme poslanci hlasovali a vybrali jednu ponuku. Bolo všetko správne čo sa týka legislatívy?
Sú nejaké finačné limity a hranice že do takej a takej ceny to môže prebiehať takto a od určitej ceny inak? Poradte prosím.ĎAkujem
wagner
05.02.09,16:46
Podľa toho čo píšeš, je to podprahová zákazka a postup nebol v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní. Pozri si zákon o verejnom obstarávaní č. 25/2006 na www.justice.gov.sk
Juro-XXX
10.02.09,10:54
Ďakujem za odpoveď, to znamená že je to napadnuteľné keby sa niektorá z oslovených firiem ozvala?
Podprahová súťaž myslíte že je bežne používaná? Sú nejaké finančné limity?

ten odkaz mi nefunguje...
wagner
10.02.09,16:22
Tak si zákon pozri na www.zbierka.sk a tam si daj vyhľadať toto číslo zákona. Ak Ti to justice nefunguje priamo, tak si daj ministerstvo spravodlivosti a cez to sa dostaneš na predpisy a tam si daj číslo zákona. Alebo si to pozri na úrade verejného obstarávania, tam môžeš zadať aj dotaz. www.uvo.gov.sk Ťažko sa na diaľku hovorí o platnosti alebo neplatnosti výberu, lebo by bolo potrené poznať aj iné skutočnosti.
jana32
07.07.10,08:59
Dobrý deň prajem, chcem sa opýtať, sme súkromná škola ktorá však potrebuje vyhlásiť ponuku na nejaké stavebné úpravy v škole. Nikdy sme to nerobili, chcem sa opýtať či v našom prípade ide tiež o ponuku, ktorá sa bude riadiž zákonom o verejnom obstarávaní?