kozlíček
18.06.14,15:48
Dobrý deň prajem!
Chcel by som poprosiť o vysvetlenie,za akých okolností ma môže zastaviť príslušník PZ.Musí mať dôvodné podozrenie,že som sa niečoho dopustil /porušil zákon o cestnej premávke a pod./,alebo kedy sa mu zachce.A či to nejak taxatívne stanovuje zákon,ak áno tak aký?

Vopred ďakujem!
Braňo
18.06.14,13:53
keďže zákon umožňuje náhodné kontroly, nie je na to kľúč.
lujza.j
18.06.14,13:53
bubkoch
18.06.14,16:00
samozrejme ze moze zastavit vozidlo v podstate z lubovolneho dovodu, napr. na kontrolu, ci vodic nejazdi pod vplyvom aklkoholu alebo ci ma platny VP, ci ho nema odnaty alebo ci ho vobec ma ... vies si predstavit co vsetko by jazdilo po cestach keby policajt mal pravo zastavit auto len kvoli spachaniu priestupku ?
lujza.j
18.06.14,16:04
inak neviem o čo ide v tejto otázke?!....policajt pri kontrole nie je povinný oznámiť prečo...začo...načo....
lujza.j
18.06.14,16:06
táto otázka smeruje kam?
buchač
18.06.14,16:22
Nechajme sa prekvapiť....;)
draik
18.06.14,19:07
Samozrejme, že je policajt povinný oznámiť, aký úkon práve vykonáva. Okrem toho, ak ide o motorizovanú hliadku, tak tá by mala mať nejaké odôvodnené podozrenie napríklad zo spáchania priestupku, ak zrovna neprebieha napríklad plošné pátranie. Zákrok totiž musí byť opodstatnený a zákonný.
Dtto si policajti často uľahčujú prácu, keď si pri pátraní po gramu-dvoch marihuany zamieňajú pojmy bezpečnostná prehliadka a telesná prehliadka. Najvyšší súd im tieto praktiky už zrušil.
lujza.j
18.06.14,19:12
ked bude vyhlásená uzávera mesta tak ja to budem rozprávať vodičovi, že prečo som ho zastavila...prípadne mu poviem prečo je uzávera sraduješ :D...prípadne pre iné dôvody....
bodliak
18.06.14,19:35
Takto, nemôže, ale kým existuje čo i len jediná osoba v pátraní, tak môže. Lebo to obháji tým, že ťa zastavil a skontroloval pri pátraní po hľadaných osobách.
Aj kufor ti dá otvoriť s tým, že či tam náhodou neprevážaš ilegálnych migrantov...
Výhovorku si vždy nájde.
lujza.j
18.06.14,19:42
v pátraní je stále niečo....:)
draik
18.06.14,19:49
Nejde o samotné zastavenie, ale o kontrolu. Tých dôvodov na kontrolu je viac, to vieme, ale niekedy sa to jednoducho nezadarí....a potom aj päťpromiloví alebo päťgramoví vyjdú s čistým štítom.
lujza.j
18.06.14,19:58
jáj, ale vieš ....všetko je o ludoch.....a ludia sú rôzni..... ako sa to hovorí?...ak chceš aby ludia neboli korupční, treba ich zaplatiť......toto nie je ospravedlnenie korupčného konania.....tu ludia nemajú rešpekt pred ničím.....a pred nikým....
draik
18.06.14,20:33
Nemyslel som zrovna úplatky, ale vyslovene zvrzanie policajného zákroku. Nie všetci ľudia si nechajú len tak skákať po hlave iba preto, že ide o policajta, ktorý "môže" všetko.
S tým chýbajúcim rešpektom absolútne súhlasím.
Na druhej stranne, keď nedávno policajný prezident ohlasoval, že sprísnia kontroly kvôli nehodám a že budú aj tam, kde doteraz neboli, tak som si hovoril, že konečne uvidím hliadky pri školách, križovatkách, do ktorých sa vodiči hodia za každú cenu a zablokujú všetky smery, a na iných problémových miestach...ale stále nič.
Ferdosondo
19.06.14,03:12
Mýliš sa, policajný prezident mal pravdu. Po jeho vyhlásení si čakal, že budú na rizikových miestach. No vidíš a prekvapil Ťa. Oni sú zas tam kde doteraz. Tak mi povedz, nemal policajný prezident pravdu, že budú na miestach kde ich nikto nečaká ? :)
buchač
19.06.14,03:31
Policajný prezident má vždy pravdu , aj keď ju nemá .

Furt sa policajti - funkcionári vyhovárajú , že im nejde o tie pokuty ... lež opak je pravdou .
Tí poslední - hliadkujúci musia len nariadenia a príkazy plniť , lebo v konečnom dôsledku nezarobia .

Ďaľšia skutočnosť je , že policajt oprávnene urve nespratníkovi a má kuevský problém ...
Neurve ??? Tak kľudne skončí jak ten v Bolerázi ...

...a toto nie je normálne !!!
dariusko
19.06.14,04:13
volakedy aj colníci dávali pravidelne vyvetrať kufor :D :D

ale odkedy je ten/šen/gen
dariusko
19.06.14,04:22
lujza.j (Včera 22:58) jáj, ale vieš ....všetko je o ludoch.....a ludia sú rôzni..... ako sa to hovorí?...ak chceš aby ludia neboli korupční, treba ich zaplatiť......toto nie je ospravedlnenie korupčného konania.....tu ludia nemajú rešpekt pred ničím.....a pred nikým....



Luí



1, prečo by ľudia mali mať rešpekt pred blbcami, čo "aplikujú " zákon, ale ho NEOVLÁDAJÚ !!!!!!!!

(a keď náčelník povedal áno (lebo tak je to v zákone napísané !!! ) tak trojhviezdičkový (a nie poštár :D si hundre popod nos, že on si myslí iné

orgán správneho konania nemá čo myslieť

má vedieť zákon :

- prečítať

- pochopiť

- použiť



2, prečo by ľudia mali mať rešpekt pred malými, keď ich najvyšší KLAMÚ verejne = tlačovka o Malinovej

napr ako to, že tam mával nejakým tričkom - to nebol dokazový materiál ku ktorému NEMÁ zákonný prístup ???
lujza.j
19.06.14,06:38
.....keby tu bola disciplina,respekt medzi ludmi-vodicmi...nikde by nemuseli na "bubaka" stat.....ak ide o nehodovost....
Vela veci v pz je " zakon padajuceho hovna" spodina robi na vrchnost....naj spodina su obvodne oddelenia...este ked sa vychyti "prominentna" MČ napr.v Ba...tak paráda...
Peggynka
19.06.14,06:39
Nedávno som na túto téme debatovala s jedným kukláčom...ani som si neuvedomila,koľko zákonov musí jeden policajt ovládať! A v momente,keď to tak nie je,má problém.Tak to je.U policajtov platí dvojnásobne...za chyby sa platí.Ja nemám s nimi problém,navzájom sa rešpektujeme.Pri diskusiách s nimi je to "aký požičaj,taký vráť".Som slušná a oni si nedovolia.
lujza.j
19.06.14,06:44
Milan v pohode.....tiez som blbec uz 24-ty rok....:---
kozlíček
19.06.14,09:53
ak sa nemýlim,včera o 16:53 si odpovedala na otázku,kam smeruje táto?
kozlíček
19.06.14,09:54
čím prekvapiť?
lujza.j
19.06.14,10:16
A co?! Ked som odpovedala...
kozlíček
19.06.14,10:18
to kto povedal,že nie?ktorý zákon taxatívne stanovuje,že príslušník PZ nie je povinný oznámiť zastavenému,kontrolovanému a pod. prečo ho zastavil?lujza.j,/príslušníčka PZ/,to žartuješ teraz,či?Zastavíš ma,ja sa ťa spýtam na dôvod zastavenia a ty mi povieš,že len tak zo srandy,alebo nemala som v noci pomer?Pošlem ťa slušne do napr. prdele a ty čo?
lujza.j
19.06.14,10:25
:Dno ked myslis...:---sranda toto sa ma opytali minule poliši ked ma zastavili.....:D
kozlíček
19.06.14,10:30
či si nemala v noci pomer?stáva sa,no čo.Nemusia byť každú noc hody.
kozlíček
19.06.14,13:38
tá otázka by bola skôr na mieste pred tým ako napíšeš odpoveď.Či si myslieť niečo iné?
Excise Duty
19.06.14,13:51
Šengen s tým nemá nič spoločné, kufre nám vetrali do vstupu do EÚ a nie do Šengenu.
dariusko
20.06.14,12:52
Rozumiem.
Za prachy si necháš aj nadávať :D :D

šak každý sme nejaký
dariusko
20.06.14,12:57
Naši aj po vstupe
Peggynka
20.06.14,14:47
Keby každý uvažoval ako ty,mali by sme aj školstvo prázdne...Vieš,čo prežívajú dnes učitelia v školách? A myslíš,že je to o prachoch?
Excise Duty
20.06.14,15:53
Nevykladaj nezmysly, EÚ je súčasne aj colnou úniou, preto sa medzi členskými štátmi neuplatňujú nijaké clá a medzi členskými štátmi sú zakázané. Skús si niekedy preštudovať Zmluvu o fungovaní EÚ, menovite články 28 až 30. Dňom 1. mája 2004, teda aj našim vstupom do EÚ colné kontroly na hraniciach skončili! Vykonávali sa už iba dokladové kontroly a tie vykonávala Hraničná a cudzinecká polícia, a to až do nášho vstupu do Schengenského priestoru 21. decembra 2007. Vykladáš to ako TV Markíza, tá tiež nemá jasno v tom, aký je rozdiel medzi EÚ a Schengenom.
misoft
20.06.14,16:06
Súhlas s Excise Duty. Colníci do 2004 - kontrola všetkého, po 2004 - len mrkli na občiansky - Slovák - pokračuj. Po vstupe do Schengenu - už ani to......
buchač
20.06.14,17:28
Ozaj ??????

Toť , svojho času som šiel dole z Dargovského kopca ...
Bolo časjsi cca 24,00 a v Klečenove ma zahaltovali a prevetrali kufor . Dokonca aj rezervu som musel vonku vybrať .
lujza.j
20.06.14,18:46
no Milan takto ti to...ked moja generácia pojde het do "C"čka-civilu...tak potom to bude už len inteligenčný stredovek.....nové kusy "konec japonec"komunikácia horor...
za prachy si nechám nadávať:D :D:D....vieš toto bolo iba raz za tých "pár" rokov ked mi ožratý železničiar....ked bol pred rokmi protest na hradnom kopci...do píč...bola som tam jedina žena...takže neviem kto bol blbec.....či ja alebo ON?!...
ved to každý sme nejaký....
buchač
20.06.14,19:19
Nové kusy ?

Kua , šak tá dnešná mládež sa nevie už pomaly ani vyjadrovať poriadne . Ono reál a internet nie je to isté .
To písanie ani nevravím .
Všetko dokopy ???
OTRAS !
lujza.j
20.06.14,19:22
mi hovor...zastaví ma v noci...."kam som sa vybrala":eek:
dariusko
21.06.14,03:00
Ono síce mohlo skončiť 1.5.2004
Ale ak to 2-3 mesiace nikto nepovedal našim uniformovaným debkom menovite v Bergu
dariusko
21.06.14,03:12
Peggy pomerne dobre viem, čo dnes prežívajú učitelia v školách
aj čo prežívali predvčerom
aj čo pred 5 rokmi
aj čo pred 25 rokmi

Vyjéééš jenna pani, čo so mnou býva robí v školstve cca 35 rokov - - a má šťastie, že tých malých blbcov má po jednom = učí klavír.

PS1
Áno je to o prachoch !!!!!!!!! A strachu !!!!!!!!!!!

Lebo učitelia NEVEDIA nič robiť - - IBA učiť (niektorí ani to :D :D :D )

A o uniformovaných škoda hovoriť, že čo vedia robiť :D

PS2
To vari nie je moja chyba / prečo by som mal byť k nim ohľaduplný , že

ja viem a možem robiť dosť VEĽA profesií

Mohli sa to naučiť aj iní !!!! (aj keby aspoň plus 1-2 )

PS3
No ale ak sa tešia ako blchy, že sa naučili robiť to jedno :D
dariusko
21.06.14,03:22
Pozri Luí

" ked moja generácia pojde het "
nerob si s tým starosti
to už moja generácia pozerala na tvoju s podozrievaním, : Čo to po nás ide ???

A generácia po tebe ?????????????

Veď tá nevie ani malú násobilku z hlavy !

To si sadnem napríklad v banke s takouto "generáciou" pokecať o úvere.

Ja si počas 3-5 minútového rozhovoru v hlave vypočítam mesačnú splátku úveru pre BD :D
a ona sa ma opýta, či to mám limit splátky na ten úver

NYJEEEEEEEEEE limit

To až si to ona hodí do hypo banko softu, tak je vypadne splátka o pár % nižšia ako moja !!!!! :D
dariusko
21.06.14,03:33
Kam si sa vybrala ?? sa pýtal ?

No sú nekerí šetci zvedaví
Aj toť asi pred 3 dňami
pred Piešťanmi
že predbehnem kolónu
a že sa zaradím - a vtedy vidím :
- dodávka v tieni
- pod mostom
- zadné dvere odchýlené
- papule vyškerené / hneď po mne končili

A potom tie zvedavé otázky :
- kam sa ponáhľam (161 :D )
- či mám papiere (zaprel som občaňák)
- či som pil
- či mám vodičák (ako ho možem mať ja, keď ho zrovna majú na DI u nás)
- ešte raz či som pil, lebo Dragger im nevytlačil dátum
- či som nemaril úradné rozhodnutie
- či potrebujem doprovod kým potiahnem auto asi 43 metrov na parkovisko
- či mám pichtol
- či mám nožík
- čo mám vo vreckách
- kto mi odvezie auto z parkoviska (pred Piešťanmi)
- či sa s nimi odveziem vella Trnavy
- či majú volať prokurátora hneď, alebo až potom
- či by mi vyhovovala cela predbežného zadržania
- prečo sa nepripútam (pás mali za operadlom :D )

a potom také obyčajné (v podstate mňa sa netýkajúce)
- - prečo náčelník odišiel sám s dobrým autom
- - prečo sa na tomto NEDÁ zatresknúť kufor
- - prečo sa za jazdy otvoril
- - prečo musí poličkou držať zadné dvere rukou (any na motúz neny)
atď
atď
Dav
21.06.14,03:55
veru, kontrolujú aj colníci, nie na hraniciach, ale na cestách
sito
21.06.14,08:50
Sú chránení zákonom, ale je možné si do nich kopnúť. Najlepšie do kolena pre čokoľvek, že? Lepšie pre policajtku ako pre Petra z Bolerázu.