DAJANKA81
18.06.14,17:19
Ahojte,objednali sme si cez eshop tovar.Na druhý deň ma kontaktovala pani a potvrdila objednávku a oboznámila ma s dodacou dobou.Objednávala som pre susedu,tej sa však dodanie zdalo pridlhé a tak následne objednávku telefonicky zrušila.Spôsob platby pri objednávke bol dohodnutý prevodom.Cca po 3 týždňoch mi volal šofér,že nám vezie tovar,ktorý sme si objednali,ktorý avšak sme nezaplatili.Neposlali nám žiadné potvrdenie o storne objednávky,no ani žiadnú FA na úhradu.Teraz tvrdia,že FA na platbu poslali,že sme nič nestornovali a žiadajú uhradiť storno poplatok 41€.V obchodných podmienkach majú uvedené,že zrušenie obj. je možné len do 24 hodín a to výlučne písomne-emailom a za neprebratie a storne obj. účtujú 20% z hodnoty tovaru.Podľa zákona nie je určené,akým spôsobom má byť obj. zrušená,myslím,že takto si nahrávajú neakceptovaním storna.
Vie niekto poradiť,či sme teraz povinní 41€ zaplatiť.Ďakujem
enida
18.06.14,16:42
v tomto je zakon nad obchodnymi podmienkami. konkretne zakon o ochrane spotrebitela. viac napr.
tu (http://www.uspesne-podnikanie.sk/predavate-tovar-cez-internet-dokedy-ho-moze-zakaznik-vratit)

takze sformulovat odstupenie od zmluvy v sulade so zakonom c. 108/2000, citovat par paragrafov a poslat im to.
Chobot
18.06.14,16:52
Nie ste povinní. Cez eshopy je možné vrátiť tovar bez uvedenia dôvodu - teda ho ani nemusíte prijať.

V tomto našťastie (pre obchodníkov bohužiaľ) je zákon na strane spotrebiteľa. Obchdoník ťahá za kratší koniec.