martin.SE
18.06.14,17:30
Ahojte,

mám problém s očným okolím.. je to dosť na na nervy..

1. suché očné okolie, prevažne ľavé oko
2. kruhy pod očami

1) mám suché očné okolie od spojivky vyššie.. asi 2cm..
mám to každé ráno. zvykly pomáhať nejaké krémy na hydratáciu, ale akonáhle to prestanem na noc dávať, je to tu zas. prípadne nepomôže ani to, pretože masť pokožka vpije už za krátky čas a ráno je výsledok rovnaký..
ráno je na nervy hlavne to, keď sa chcem zbaviť tej suchej pokožky, tak to mám celé červené.. a chvíľu trvá kým sa pokožka znova upokojí.

2) ďalej.. kruhy pod očami, a to dlhodobé.. nemal som to ešte možno pred rokom vôbec. no teraz už dlhú dobu sa toho neviem zbaviť.
dosť ma to obmedzuje. nieje mi to príjemne sa pozerať niekomu do očí.
premýšľam nad návštevou nejakého dermacentra, salónu krásy, odborníka.. snáď by mi tam s tým vedeli pomôcť. no obávam sa drahých procedúr.. nuž samo sa to zrejme nevyrieši. nestretol sa s tým niekto? prípadne nepoznáte iné riešenie než nejaký salón krásy :)
lujza.j
18.06.14,16:01
neviem kolko máš rokov, ani či aj na inej časti tela, je takýto problém....teda kožný...na očné okolie sa nepoužíva "nejaká masť na hydratáciu"...neviem čo to bola za masť....očné okolie je velmi citlivé.... koža jemná takmer bez tuku....neviem čím si umývaš tvár....neviem kolko tento problém trvá.....

kruhy pod očami...hmm...možno aj zdedené.....ak to nie je nejaká dg....tiež som ich nemala...."raz som išla po ulici a sviňe... skočili na mňa":D
martin.SE
18.06.14,16:20
mám 18.na inej časti tela tento problém nemám.. len očné okolie.
takže ty nepoznáš žiadne hydratačné krémy na očné okolie na denné alebo nočné použitie? :D
problém s tým mám už asi rok..
lujza.j
18.06.14,18:51
nie sú to žiadne maste...sú to špeciálne krémy na očné okolie..rozdelené pre mužov a ženy to dúfam, že vieš?!......kde som napísala, že to nepoznám....ale ty budeš mať nejaký asi iný dermato problém...vieš ešte existujú čisté oleje , ktoré sa dajú použiť.....žiadna chémia čistá príroda....uplne jednoducho by som si nato dala konopný olej, nimbový alebo borakový olej...
martin.SE
18.06.14,18:59
samozrejme, zle som sa vyjadril.. :)
lujza.j
18.06.14,19:13
kup si DM-ke za studena lisovaný konopný olej....
avalik
18.06.14,21:22
kruhy pod ocami mam roky rokuce - zajdi za obvodnym lekarom a poziadaj o pecenove testy, moze to mat suvis ... a rovno si vypytaj aj vymenny listok ku koznemu - aj ked tam ho podla zakona nepotrebujes ale niektori kozni lekari ho aj tak vyzaduju