Ančika
18.06.14,21:45
Jeho príjem je iba 1000,00 eur, žiadne iné príjmy nemá. To znamená, že nemá povinnosť podať DP? Má túto skutočnosť oznámiť daňovému úradu, alebo nemá už žiadnu povinnosť?
veronikasad
18.06.14,20:03
Túto skutočnosť (nízky príjem) mal oznámiť do riadneho termínu na podanie DP, t.j. do 31.3.2014. Ak tak neurobil, treba podať DP bez ohladu na výšku príjmu a nečakať na výzvu DU na podanie DP.
Predpokladám, že oznámil DU predlženie lehoty na podanie DP.
Ančika
19.06.14,15:48
Ďakujem za reakciu na moje otázky. Do riadneho termínu nemohol oznámiť nízky príjem, nemal potvrdenie z Holandska. Prišlo mu až teraz a on ani nevedel (bohužiaľ) akú má mzdu. To sme sa dozvedeli až z toho potvrdenia, ktoré prišlo nedávno a iba e-mailom .
Predĺženie lehoty na DÚ oznámil a z tvojej odpovede mi teda vyplýva, že DP musíme podať. Nedá sa nahradiť iba oznámením, že nemá povinnosť podávať DP z dôvodu nízkeho príjmu?
Inak - je to mladý chlapec a bolo to vlastne jeho prvé zamestnanie cez agentúru po skončení školy.
veronikasad
19.06.14,16:14
Ak DP nepodá, DU ho vyzve na podanie a vtedy tak musí urobiť bez ohladu na výšku príjmu. Tak by som ho radšej hneď podala. Na Slovensku nemal žiadny zdanitelný príjem ?
veronikasad
19.06.14,16:15
V profile máš mzdár, tak by nemal byť pre teba problém A-čkové DP urobiť. Uplatníš metodu vyňatia príjmov.
Ančika
19.06.14,18:11
Žiadne iné príjmy už nemal. To DP mu urobím. Som síce mzdárka, ale už rok na zaslúženom odpočinku, teda užívam si dôchodok a priznám sa, že už mi robí problém aj orientácia na Porade, ktorú som používala rada a často.
No hádam ešte zvládnem to DP a ďakujem za rady aj trpezlivosť.