adeanka
19.06.14,08:11
Zistili sme ze predseda SVB pred dvomi rokmi si sam na seba uzavrel zmluvu na 5 rokov so spolocnostou co nam chodila odpocitavat merace s tym ze to teraz chodi on . Môze to spravit bez suhlasu najomnikov alebo rady ? Urcite to nerobi zadarmo .
tictac7
19.06.14,06:24
môže. Mal byť niekto iný šikovnejší a mohol to robiť on. Je jedno, či to robí niekto z domu alebo úplne cudzia osoba.. ....len tak mimochodom, vieš koľko za to zhrabne? Prepočítaj si to na stratený čas, opakované návštevy a zistíš, že sa mu to určite "oplatí"
Tweety
19.06.14,06:28
Žeby závisť? Inak, je to legálne a nepotrebuje k tomu žiaden súhlas..
nunenko
19.06.14,07:27
...asi to robí preto, že je to pre neho nevýhodné, logika jak sviňa...
Je to druh úplatku, aby presadzoval ich firmu.
Druhá vec je, že nechodí odpisovať ako predseda SVB, ale splonomocnenec toho, čo rozpočítava teplo. A teplo na prípravu TÚV, a Sv rozpočítava spoločenstvo, a za to by mal ten čo robí odpisy vodomerov brať peniaze tiež.
A ak to robí jedným vrzom za peniaze od tej firmy, (aj keď to zaplatia vlastníci) zrejme šetrí peniaze vlastníkom.
sito
19.06.14,08:15
Hm ... tiež nový vietor do plachiet?

Zaujímavé pomery v dome?

To ste tak natvrdlí v tom SVB že aj spoločné zariadenia, vodomery si nedokážete odpísať? Spoločnosť vám to chodila a aká, ktorá ich vlastní, či vám prenajíma?

Ak je to tak, ako tu niektorí tvrdia, že vodomer je v byte, je teda vlastníkov majetok, ako potom môže bez jeho súhlasu, zmluvy o odpisovaní , montáži jeho majetku niekto iný ako vlastník vodomerov?

Na kerú ... je toto v tom zákone?

Spoločnými zariadeniami domu sa na účely tohto zákona rozumejú zariadenia, ktoré sú určené na spoločné užívanie a slúžia výlučne tomuto domu, a to aj v prípade, ak sú umiestnené mimo domu.

Vlastník bytu v dome je povinný umožniť montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a nebytovom priestore a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním.

Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných zariadení domu.

Úhrady za plnenia sú vlastníci bytov dome povinní mesačne vopred uhrádzať na účet domu v banke. Pri rozúčtovaní úhrad za plnenia sa zohľadňuje miera využívania a spoločných zariadení domu vlastníkmi bytov v dome.

A o všetkých spoločných veciach, ktoré sa týkajú domu, jeho správy formou SVB rozhoduje zhromaždenie a zhromaždenie je:

Zhromaždenie tvoria všetci vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome. Zhromaždenie zvoláva rada podľa potreby, najmenej raz za rok, alebo keď o to požiada predseda alebo najmenej štvrtina vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome.

Formy správy, SVB ( štatutár ), zmluva o výkone správy so správcom domu ( správca domu ) a diktát ( diktátor ).

Ale, dajú sa aj krížiť.

Vždy to musí niekto spraviť, lepšie keď je to človek z domu, SVB. Ak nie, tak sú vám tie spoločné zariadenia na meranie vody a tepla dodaného vo vode na ... A či do minulosti sa chcete vrátiť, späť podľa osôb, osobomesiacov chcete rozpočítavať spoločné náklady na jednotlivé byty?

Neboj, nezbohatne na tom.

Ale, najlepšie je si to skúsiť na svojej koži, že by si s tým praštila?
adeanka
19.06.14,08:57
ono toto vobec nieje o zavisti len polovica najomnikov predsedovi vsetko zerie a polovica vidi jeho cinnost zlu chceme ho odvolat tak sa snazime patrat lebo na zhromazdenia chodi dost malo ludi z poctu24 . Predseda je aj spravca a musime to zmenit
adeanka
19.06.14,09:13
toto nema so zavistou nic spolocne nech ma ak chce ide tu uplne o nieco ine
nika.sum
19.06.14,10:51
no ja som dostala za odpis meracov vody 53 bytov a NP cca 54 eur v hrubom :-) - to je palka co? stravila som tym niekolko vecerov, pretoze neboli vsetci hned doma a musela som papiere zaniest spravcovi. Keby som to nespravila ja urobi to spravca - co si tiez zapocita a naviac ja som si davala od vlastnikov podpisat aj skutocny stav byvajucich pocas roka.
nika.sum
19.06.14,10:55
u nas sa plati upratovanie ako sluzba....my mame v dvoch vchodoch upratovanie na zivnost (robim to ja ako zastupca, ale ludia mi to schvalili a nikto sa zatial nestazoval) a v jednej brane im upratuje na dohodu a veru to maju drahsie hoci pani dostane tak ako ja, ci o nieco menej. U mna vidia hned co ich stoji upratovanie...
PASKOV
19.06.14,18:13
Děkuji za názor.
sito
19.06.14,20:42
nika, zo zákona je zástupca vlastníkov poskok správcu. Ale, vlastníci môžu využiť jeho schopnosti vo svoj prospech, nie v prospech správcu, ak mu svojím rozhodnutím určia isté právomoci v ktorých ich môže zástupca zastupovať voči správcovi. Samozrejme, že všetko sa dá zneužiť, aj to, že zástupca nebude zastupovať vlastníkov, ale poskakovať podľa inštrukcii správcu voči vlastníkom bytov, spoluvlastníkom domu, že?

Z môjho pohľadu, Ty nie si poskok. Ale, patríš medzi pár tých, ktorí to robia z presvedčenia, že sa to dá aj lepšie, lepšie v prospech všetkých v dome.

Zadarmo sa to robiť nedá, ale môže, kto chce, že?
sito
19.06.14,20:58
adeanka, veď ja ti verím, že nezávidíš. Len keby si toto, čo si napísala teraz, napísala hneď na začiatku témy, inak by sa viedla debata. Nie o závisti, tvojej.

Takto 24 : 2 = 12 + 1 = 13, to je nadpolovičná väčšina. Ak je to tak, je na koni. Ak ho chcete zhodiť zo sedla, aby na vás nerajtoval ako na somároch, tú trinástku musíte mať vy! Tých, čo mu všetko zožerú môže byť len jedenásť, ak vlastní byt v dome, tak len desať.

Inak to nezmeníte, jednoduché, že? Formálne. Ale treba to reálne dosiahnuť.
sito
19.06.14,21:04
nika, nie je nad dobré vykonanú prácu a dôveryhodné informácie. Ale, never tomu, že medzi všetkými sa nenájde jeden, ktorý Ti závidí, že to nemusí robiť miesto Teba. Tie peniaze ...?