rudhol
19.06.14,08:47
Dobrý deň, poprosím o radu. Kúpil som motorovú pílu, po necelom roku sa mi pokazila. Poslal som ju na reklamáciu. Po mesiaci a pol mi ju vrátili s vyjadrením, že je píla je v poriadku, vraj ju vyskúšali. Ale ja som začal píliť drevo a znova nešla dobre, dymila, točila sa reťaz... Opäť som ju dal reklamovať, stále mi tvrdia, že je ok. Píla stála dosť, nemám na inú. Kam sa môžem obrátiť? Ja som bol ochotný aj pred nimi ju vyskúšať, aby videli, že nie je ok. Poradí mi niekto, na koho sa môžem v tomto smere obrátiť? Ďakujem.
Tweety
19.06.14,06:56
misoft
19.06.14,16:07
Ak je chyba do 12 mesiacov odo dňa kúpy - zamietnutie reklamácie môže byť len na základe odborného znaleckého posudku (môžeš si ho dať vypracovať i ty - potom by boli povinní všetky náklady preplatiť). A ak sa chyba stane do 6 mesiacov - považuje sa to automaticky za výrobnú vadu.
Takže im oznám, že ak sa nebudú reklamáciou seriózne zaoberať a zamietnutie nepodložia odborným posudkom (nie názorom predávajúceho - to nie je posudok!) - budeš to riešiť podaním podnetu na SOI pre nevybavenie a zamietnutie reklamácie v rozpore so zákonom (a bokom im povedz, že to ich môže stáť oveľa viacej.....)
rudhol
20.06.14,08:26
Joj, moc ďakujem, budem to riešiť, lebo už ma to hnevá, že takto so mnou zametajú. Ešte raz ďakujem.
rudhol
20.06.14,08:27
Ešte poprosím, kde by sa dalo obrátiť ohľadom toho znaleckého posudku?
misoft
20.06.14,08:36
rudhol
25.06.14,11:05
Ďakujem