NewAccountant
19.06.14,12:12
Ahojte,
Chcem si založiť s.r.o. iba popri škole na niektoré aktivity, ktoré mám možnosť vykonávať (administratívne služby, web design, prekladateľské služby). Môj príjem by teda nebol pravidelný a možno by som mala i málo zákaziek tak preto chcem ísť radšej cestou s.r.o. než založenie živnosti, aby som sa vyhla plateniu odvodov (načo, ked som ešte študent).

A teray tá moj náročná otázka: Dá sa nejakým spôsobom "obísť" reálne vloženie ZI? Lebo mať 5000 je pre študentku trošku veľa :/

Ďakujem za rady
KEJKA
19.06.14,11:11
nedá sa obísť.
Reálne musíš vložiť - hoci aj z pôžičky - od rodičov?, kamarátov?
a po zápise vyberieš a pôžičku vrátiš, je to otázka 14 - 21 dní.
Mimochodom - ak nemáš mať vysoké príjmy, tak sa ti sro neoplatí založiť. Vieš o tom, že všetky sro musia platiť daňovú licenciu? Síce prvý rok nie, ale založiť sro na jeden rok je zbytočne nákladná záležitosť.
jslancik
19.06.14,11:13
to nie je náročná otázka, stačí hľadať. Riešilo sa to tu nespočetnekrát... Dokonca aj dnes sa to už riešilo s ďalším pohodlným.
JAJA11
19.06.14,11:20
v prípade malých príjmov (do cca 4.800 EUR) je zbytočné zakladať s.r.o. Ako SZČO sa dá dať do nákladov 40 % paušálnych výdavkov a odvody sa spravia iba do ZP...... , čo sa vlastne robia aj z PO :-)
rovnako daň je nižšia 19 % proti 22 % .....
KEJKA
19.06.14,11:24
z PO sa ZP neodvádzajú - pokiaľ sa nevyberie podiel na zisku.
JAJA11
19.06.14,11:37
to hej, ale predpokladám, že sa vyberať bude.... :-)