andrejucto
19.06.14,13:16
Prosim Vas pekne-vyplnam kontrolny vykaz opravny za 52014
zle som uviedol dodavatela na fakture
uvadzam IC DPH,cislo faktury,ZD,DPH,sadzba (povodne udaje)
a kod 1 by som chcel uviest,ale neda sa mi rozliknut ta sipka
hore mam zakliknute "opravne" - preco to prosim Vas nechce,ako to opravujete Vy?
dakujem velmi za radu
emma01
19.06.14,11:24
Kód opravy zadávaš len pri podávaní dodatočného KV. Opravný podávaš do termínu na podanie, takže ho podáš so správnymi údajmi a pôvodný riadny KV DÚ nebude brať do úvahy.
andrejucto
19.06.14,11:43
uf tak som to asi pokaslal.. :( poslal som dodatocny-kde som vyznacil tak ako som pisal vyssie-kod opravy 1 a dal som tam povodne udaje, kod opravy 2 a dal som tam nove udaje.. no teraz je termin na opravny KV,a nie na dodatocny.. Dal som dodatocny lebo opravny mi nechcel zobrat ten kod opravy.. CO s tym teraz prosim,nechat to tak ,ci poslat im opravny komplet? som to zamotal :(
JAJA11
19.06.14,11:47
ja by som požiadala o zrušenie toho dodatočného KV....
andrejucto
19.06.14,11:49
idem skusit,dakujem vam moc
andrejucto
19.06.14,12:15
No idem podat opravny cely nanovo,dodatocny zrusim-oznamenim elektronicky. Ale danove priznanie DPH uz netreba opravne podavat-vsakze? kedze danova povinnost sa nezmenila,ani suma v r. 21.. To sa len pri danovom priznani PO muselo vsetko naraz,ked sa opravoval vykaz,tak vsetko nanovo sa muselo podat,vsakze? dakujem velmi pekne,ako mi radite
emma01
20.06.14,03:34
Ak sa ti v DP DPH nič nezmenilo, tak opravné DP z titulu opravy dodávateľa na faktúre, podávať nemusíš.
andrejucto
20.06.14,06:11
dakujem,pomohli ste mi