milka.rusnak
19.06.14,16:13
Dostala som kárne opatrenie a potom som dala výpoveď podľa paragrafu 67. Bude vedieť môj budúci zamestnávateľ o kárnom opatrení?
Zuzanka_ba
25.06.14,15:26
Kárne opatrenie je čo? Zamestnávateľ ťa upozornil písomne na nedostatky v tvojej práci? Budúci zamestnávateľ nemá odkiaľ o tom vedieť. Jedine, že by si si aktívne vypýtala pracovný posudok od bývalého zamestnávateľa a ten by to tam uviedol.
Od bývalého zamestnávateľa dostaneš zápočtový list kde bude uvedené akurát ukončenie PP z tvojej strany podľa daného paragrafu.
Chobot
25.06.14,18:57
Nie, nebude, pokiaľ mu to ty alebo niekto z tvojej roboty nevyzvoní.
Llívia
26.06.14,08:13
Spôsob ukončenia prac. pomeru nemusí byť v zápočtovom liste uvedený.
Chobot
26.06.14,10:34
Ale zvykne sa uvádzať. Síce neviem prečo, podľa mňa je to prežitok z čias, kedy sa podpora v nezamestnanosti poskytovala (priznávala) iba pri výpovedi z organizačných dôvodov. Ak niekto končil z dôvodu porušenia prac. disciplíny, alebo výpoveďou zo strany zamestnanca alebo dohodou bez uvedenia dôvodu, nemal nárok na podporu.

Teraz ale ten údaj nemá opodstatnenie. Nový zamestnávateľ nepotrebuje vedieť, ako skončil PP.
Llívia
26.06.14,10:58
V tých dobách, kedy to potreboval úrad práce, sa na úrad práce nosilo aj ukončenie prac. pomeru - výpoveď, dohoda...
Zuzanka_ba
26.06.14,15:17
Mne osobne rôzni ex-zamestnávatelia poskytli list, kde bolo toto uvedené.. môže byť aj záležitosť softvéru ktorý tento údaj vyplní. Keďže odchádza výpoveďou zo strany zamestnanca tak je to ok.