Wotan
19.06.14,17:24
Planujem spustit jeden portal, kde pomocou SMS platby uzivatelia ziskaju istu vyhodu - pristup do jednej sekcie. Toto chcem realizovat cez SMS mikroplatby - su na to spolocnosti co to poskytuju. Podobne funguju napr. topovania inzeratov na inzerciach.

Avsak, vacsina z tych SMS spolocnosti vyzaduje, aby som bol aspon zivnostnik.

Tie platby su malicke, a raz rocne by dochadzalo k vyplate na moj ucet, okolo 50-80 EUR za cely rok.

Kvoli tejto ciastke sa mi urcite neoplati zivnost zalozit, kedze prijem budem mat len jediny mesiac a to v takej nizkej sume. Cize za cely rok zarobim max. 80EUR.

Viete mi poradit? Skor to vidim na nejaku dohodu, alebo neviem... Nie je to ani pravidelny prijem, platba moze byt aj raz za 2 roky, podla toho kolko navstevnikov tam bude...

nikto nevie pomoct?
tictac7
20.06.14,10:12
plánuješ spustiť portál a za prístup do nejakej sekcie sa má platiť. Je jedno, aký výnos a ako často z toho bude - je to podnikanie a bodka! Musíš si urobiť živnosť alebo založiť s.r.o..
Ty to vidíš na nejakú dohodu - a s kým by si si túto dohodu asi uzavrel? Dohoda o vykonaní práce alebo o pracovnej činnosti? A kto by bol Tvoj zamestnávateľ? A čo by z toho mal? Pri takom nízkom príjme - ešte aj odvody za Teba musí platiť a milión iných povinností....to sa nikomu neoplatí.
bodliak
20.06.14,10:20
Tých 80 eur ako jediný príjem za celý rok ? To sa oplatí....
avalik
20.06.14,10:35
no ked to ma byt zanedbatelny prijem ako pises, tak sa ti neoplati mat vobec starosti s jeho vyberanim ... ak sa ale rozhodnes vyberat poplatky za poskytnute sluzby, musis mat opravnenie na podnikanie - podnikatelovi nikto nezaruci, ze bude mat prijem a uz vobec nie, ze bude mat zisk
Wotan
20.06.14,11:16
lenze na taku malu sumu 80EUR rocne netreba ani DP, tak naco mam kvoli tomu zakladat zivnost? Aby som 12 mesiacov platil cez 40EUR do ZP a rocne zarobil len 80EUR?
@bodliak: oplatin neoplati.. ja mam riadnu pracu, toto by bolo len par EUR navyse... ale asi to dam na meno znameho co je zivnostnik a bude vyriesene...
tictac7
20.06.14,11:18
...a prečo sa rozčuľuješ? Keď si zamestnaný, tak do ZP nemusíš platiť nič. Určíš si preddavky vo výške 0,-- EUR
Wotan
20.06.14,11:18
prijem mam normalny zo zamestnania, tych 80EUr rocne by bolo len z toho portalu
Wotan
20.06.14,11:23
nerozculujem :) len viem ze sa to neoplati... myslel som, ze ked sa jedna o taku malu sumu a nepravidelny prijem, ze by sa to dalo inak vyriesit, ale asi nie... tak ako som pisal, bud to bude vedene na niekoho so zivnostou, alebo od toho teda upustim a nebude to spoplatnene vobec...
Chobot
20.06.14,11:23
Wotan pochop, že je jedno o aký príjem ide. Teraz možno budeš mať 80 EUR, ale kde je napísané, že o rok to nebude 8000 EUr. V každom prípade ide o podnikanie, preto treba mať právnickú osobu na prevádzkovanie podnikania - napr. založenú živnosť.
Wotan
20.06.14,11:28
jj, chapem to... ale nepredpokladam vyssi prijem... prave preto sa mi neoplati vybavovat zivnost, papierovacky, atd...