matus-x1
19.06.14,20:44
Dobrý deň

Zmenil sa zákon v tomto roku?
Cez s.r.o. - neplatca DPH, by som chcel príležitostne vystavovať a prijímať služby do zahraničia (EU i mimo EU).

Účtovníčka mi tvrdí veci, ktoré sú v rozpore s tým čo som si našiel na porade.
Preto ma prosím uistite / doplňte, či to stále tak funguje.

Z porady som sa teda dozvedel:
- treba sa registrovať podľa toho § 7a pred začatím takejto činnosti
- súhrnný výkaz sa posiela DU (iba elektronicky?) raz za 4 mesiace
- v zahraničný náklad mi vystavia FA bez DPH a ja následne DPH odvediem na Slovensku
- príslušná výška DPH sa platí podľa štátu do ktorého je služba dodaná
- pri krajinách mimo EU sa súhrny výkaz neposiela
- pri tovare táto byrokracia nie je nutná
nika.sum
19.06.14,19:24
- ci sa treba registrovat zalezi od toho, ake sluzby poskytujete. Podla §7a sa treba registrovat, ked poskytujete alebo prijimate sluzby podla §15 odst.1.
-ak by ste mali povinnost sa registrovat podla 7a a budete poskytovat sluzby podla §15 odst.1 do EU budete mat povinnost podavat suhrnny vykaz (SV) vzdy po skonceni kvartalu do 25-teho.V tomto pripade by ste vystavoval bez DPH s odkazom ze sluzbu je povinny zdanit prijemca.
- ak by ste prijal sluzbu podla §15 odst.1, dodavatelovi poskytnete IC DPH a ten vam vystavi fakturu bez DPH a vy ju nasledne samozdanite tu na SK (sadzba podla naseho zakona 20%), za mesiac kedy bola sluzba dodana podavate DP DPH do 25-teho nasledujuceho mesiaca
- SV sa nepodava ak dodavate sluzby mimo EU
- pri dodavani tovaru plati:
§ 7
Na začiatok

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku eura 14 000 eur.

(2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku eura 14 000 eur.