JAJA11
20.06.14,06:44
Už druhý mesiac mi prišiel mail s faktúrou od Telekom Mobilfunk z Nemecka. Chodí mi to na firemný mail, súkromný mail a faktúra je na sumu cca 300 EUR.....
Keď som chcela otvoriť priloženú faktúru, tak mi NOD vyhlásil, že je to škodlivý súbor, tak som to neotvárala.
Nemáte s tým niekto skúsenosti?
O čo ide, nerada by som, aby odo mňa časom niekto pýtal veľké peniaze ........
lujza.j
20.06.14,05:06
Telekom si nekontaktovala....priadne ich stranku...ci tam nemaju nejake upozornenie....ale niečo podobne
jajko50
20.06.14,05:11
Počul som už dva prípady, že takouto fintou - /fa od mobiloperátora/ posielaju vírus.

tak pozor - neotvárať.
lujza.j
20.06.14,05:17
Na stranke De telekomu...figuruje nazov "mobilfunk" sa snazili aby to posobilo doverihodne...
arizona
20.06.14,06:10
Podobne virusy chodia aj od podobnych nazvov telekomunikacnych firiem,napr. Deutsche Telecom a pod.

Neotvarat!!!! Je to trojan schopny ukradnut citlive data z PC.
Pre istotu zmen heslo na mail.uctoch a preskenuj antivirovym programom
JAJA11
20.06.14,06:47
volala som do nášho Telekomu, maily vymazané, súbory s faktúrami sme neotvorili, tak dúfam, že bude všetko v pohode..... :-)
nebudem preposielať reťazové maily..... :-(
Zuzka Ninaj
25.06.14,13:22
aj mne to zacalo chodit, kupili sme hru zaciatkom roka na gamesload, ktora sa nedala ani nainstalovat, pisala som hore dole a nikto neodpovedal, tak som tych 7 eur ozelela, a teraz zacinaju chodit tieto nezmyselne faktury, asi to bude na trestne oznamenie
Chobot
25.06.14,19:00
Pozri si prresnú mailovú adresu toho odosielateľa. Myslím, že to s Telekomom nebude mať nič spoločné, akurát tak názov Telekom v adrese. Som si istý, že odosielateľom nie je telekom, ale nejakí podvodníci sa pokúšajú znovu vymôcť z dôverčivých ľudí peniaze.