marions
20.06.14,08:01
Po prečítaní všetkých príspevkoch na porade som zistila, že SZČO mal byť registrovaný pre daň v Nemecku. Ale nie je. Čo robíte v takom prípade? Zdaníte mu príjmy na SK, alebo sa vyjmu z celosvetových príjomch aj keď neboli zdanené v Nemecku? Jedná sa o stavebné práce, SZČO pracuje celý rok v Nemecku na Slovenský živnostenský list. Ďakujem
Prosím, ako to riešite?
Anik
21.06.14,06:17
každopádne tento príjem určite na SVK vyňať nemôžeš s Nemeckom máme síce zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenie
metódou vyňatia, ale to by platilo iba ak by podával DP v Nemecku vtedy by na SVK mohol ten príjem vyňať - v jednom štáte ten príjem musí byť zdanený
Snáď má aspoň PD A1.
kn-alka
21.06.14,08:39
Ak boli príjmy fakturované na slovenskú živnosť, urobila by som DP normálne ako príjmy zo živnosti, bez vyňatia alebo zápočtu. Berieš to ako normálna slovenská živnosť, nezáleží na tom, že tvoj odberateľ je zahraničný.
Samozrejme čo najskôr si vybaviť nemeckú registráciu.

Vyňatie alebo zápočet sa robí len v prípade zamestnania v zahraničí, alebo zahraničnej živnosti a samozrejme musí byť podané DP v zahraničí.
marions
21.06.14,18:52
Ďakujem veľmi pekne, presne takto som to robila a poplietli ma jeho kolegovia-SZČO, ktorí tvrdili, že im vyšla nulová daňová povinnosť na paušál vraj z dosť vysokých príjoch, tak som zaváhala, či robím dobre. :)
marions
22.06.14,06:52
čo je PD A1?
Anik
22.06.14,09:45
PD A1 je tlačivo zo SP , ktoré Ti potvrdzuje že živnostník je povinný platiť odvody na slovensku -resp. plní si v rámci EU odvodové povinnosti na slovensku - týmto tlačivom sa preukazuje pri prácach v EU, a nemusí odvody platiť tam samozrejme v prípade kontroly.
Bez tohto je vlastne v Nemecku totálne na čierno.
marions
23.06.14,07:13
Ďakujem za vysvetlenie, hádam to majú, spýtam sa...mne len doniesol faktúry ani som nevedela, že je mimo SK.