raimonda
12.04.06,09:10
ak som mala uzatvorenú dohodu na výkon napr.odborný dozor plynových zariadení pri stavbe /názov/ ale som dala najprv 50hodin za 8000sk v zmluve a nevymedzila pracovnú úlohu presne ze od -do, len zaciatok uzavretia 22.2.06 ale vo februari sa nevykonala az v marci aj to len 20 hodin,a 3.4. som ukoncila na ziadost veduceho/aj skoncenia ulohy/, treba doupravovat dohodu presne ze 20hodin od 22.2.-3.4. alebo mozem tak nechat a nejak ma nenapadne socialka ved mohli odrobit aj menej a skoncit si myslim.
Hronská Iveta
12.04.06,10:04
ak som mala uzatvorenú dohodu na výkon napr.odborný dozor plynových zariadení pri stavbe /názov/ ale som dala najprv 50hodin za 8000sk v zmluve a nevymedzila pracovnú úlohu presne ze od -do, len zaciatok uzavretia 22.2.06 ale vo februari sa nevykonala az v marci aj to len 20 hodin,a 3.4. som ukoncila na ziadost veduceho/aj skoncenia ulohy/, treba doupravovat dohodu presne ze 20hodin od 22.2.-3.4. alebo mozem tak nechat a nejak ma nenapadne socialka ved mohli odrobit aj menej a skoncit si myslim.
Keďže sa v dohode musí uvádzať (§ 226 ods.2 ZP) doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať a jej predpokladaný rozsah práce, znamená to, že práca sa vykoná v čase od - do. Nevylučuje sa preto to, že práca sa môže skončiť aj skôr. Problém ale vidím v tom, že na dohode ste neuviedli práve termín "do". Takáto dohoda by mohla byť preto právne napadnuteľná. Pokiaľ sa dá s "dohodárom" dohodnúť, zrejme by som tú dohodu opravila o dátum "do".

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.