maria1991
20.06.14,09:10
Dobrý deň, objednávam z netu zo zahraničných a slovenských stránok už niekoľko rokov bez problémov. Žiaľ momentálne mám zlú skúsenosť a potrebujem poradiť ako postupovať aby ma neoblbli. Objednala som si oblečenie z tejto slovenskej stránkyhttp://www.fashionbynicol.sk prvýkrat, po objednávke mi prisiel automaticky vygenerovaný mail, že ďakujeme za objednávku...Tovar mali dodať do 3-5 pracovných dní, tak som im po týždni písala mail, či všetko v poriadku. Odpovede som sa nedočkala, týždeň na to som písala ďalší mail, tiež bez odpovede, skúsila som im teda napísať na fb, že chcem zrušiť objednávku(domyslela som si, že to nebude seriózny obchod ), kde mi konecne odpísali že podmienky zrušenia si mám prečítať na stránke. Zrušenie je však za storno poplatok, tak som chcela počkať kým mi pošlú tovar a ja ho pošlem späť, kedže na to mám nárok do 14 dní. Tovar mi došiel, mamka ho prebrala ale žiadna faktúra k nej nebola, chýbalo jedno tričko, namiesto mikiny poslali kabatik a namiesto šiat suknu. Neviem ako to riešiť, keďže niemám faktúru. Volali sme im nech nám pošlú formulár o vrátení balíka (píšu na stránke, že ho treba vyplniť) pani ani o takom formulári nevie, že sa na to pozrie v pondelok a napíše. Je mi však jasné ze neodpíše. Balík nemáme posielať na dobierku. Neviem ako postupovať poradte prosím, ďakujem
inkriminovany web: http://www.fashionbynicol.sk
JAJA11
20.06.14,07:54
obchdoná inšpekca je na takýchto tiežpodnikateľov najlepší spôsob.....
odložiť všetko, čo dokazuje odkiaľ vám bol balík doručený .....
arizona
20.06.14,07:57
pridaj link skadial si objednavala, budeme mudrejsi
maria1991
23.06.14,19:21
arizona
23.06.14,20:41
Ta stranka je dost podozriva uz na prvy pohlad.Vyzera ako dielo nejakeho tinedzera .-) Nazov predavajuceho mi nenasiel ano zivnostensky,ani obchodny register! A tiez mi je podozrive, ze "firma" uvadza iba mobilne cislo a mailovu adresu na gmail. No, asi by si mala upozornit SOI na ich podivne obchodovanie....
Ing. Ľubomír Janoška
24.06.14,04:48
Obchodné podmienky sú neplatné, nie je určený dodávateľ.
Šup-šup na SOI-ku.
Chobot
24.06.14,06:39
Á, tuším som spoznal majiteľku....

Všetko nasvedčuje tomu, že je to osoba, ktorá je známa svojimi podvodnými aktivitami. Kedysi robila v našej firme ako sprostredkovateľ - získavateľ klientov. Následne sa zistilo, že z 500 klientov bolo vyše 400 podvodne získaných - zneužila ich osobné údaje a urobila zmluvy bez ich vedomia (nezistili sme, odkiaľ mala ich osobné údaje, podozrenie bolo, že má niekoho na úrade práce, lebo všetci boli buď nezamestnaní alebo matky na RD).

Volala sa Nikola L. a býva na tej istej adrese, ktorá je uvedená ako kontakt - Študentská 2048/41, Snina. Aj telefón má ten istý, čo bol uvedený v jej dohode s nami.

Osoba bola aj trestne stíhaná za podvody, neviem, ako to nakoniec dopadlo, ale u nás nadobro skončila a firma si od nej vymáha škodu vo výške niekoľko tisíc EUR.

Zdá sa, že sa dala na iné podvodné podnikanie. Od nej ruky preč, je to podvodníčka a klamárka, keď som jej podvod riešil, klamala, stále uvádzala niečo iné a až keď ju polícia usvedčila, vyšla s pravdou von a ospravedlňovala sa. Keď sme podali na ňu trestné oznámenie na polícii, tak nám povedali, že u nich je už známa a nie je to jej prvý prípad (predým vraj robila podvody pri sprostredkovaní práce do zahraničia).

TO je strašné, ako si niektoré podvodníci nedajú pokoj. Jednoznačne ju oznám na SOI a z tej stránky nič viac nekupuj.

Ešte som si ju prelustroval na stránie obchodného registra a živnostenského registra. Zdá sa, že nemá ani firmu ani živnosť, takže buď podniká na meno niekoho iného, alebo podniká načierno. SOIka sa poteší....
alaya1
24.06.14,08:55
Je mi luto, ze ta obabrali, ale pred objednavanim z netu by som si v prvom rade pozrela, ci maju zverejnene udaje o firme a to ICO a DIC. Ak to na strane chyba, neobjednavala by som si. Zadala som si adresu zo stranky do google mapy a vyhodilo sidlisko. Takze je to len sukromna osoba, ako mnohe, ktora si vytvorila stranku a kseftuje. Napis jej email, ze ked nebude urgentne riesit tvoju situalciu, obratis sa na SOI a danovy a zivnostensky urad a podas podnet. Ak to napr. do 3 dni nevyriesi, mozes podat podnet aj emailom v mieste jej bydliska. Uvidis, ako rychlo sa spamata.
misoft
24.06.14,08:58
Tiež som sa pozrel - stránka napĺňa všetky znaky podvodnej stránky - žiadny kontakt, žiadne mená, žiadne obchodné údaje.
Stránka nahlásená na Google.
ariadna22
02.07.14,18:46
možno, že je toto trochu od témy, ale na slovensku je možné resp.bolo v priebehu jari 2014 toto: prestavte si, že zložíte živnosť v roku 2010. V roku 2014 si zmyslíte že si chcete urobiť shr, čo nie je živnosť. Napríklad chcete chovať sliepky. Idete na mestský úrad potom na štatistiku na ičo. A tam sa vás opýtajú: chcete nové ičo? A vy poviete OK. Prídete na živnostenský, lebo bez živnosti maloobchod nemôžete predávať vajíčka. A tam vám povedia, ale vy už máte ičo, vy nemôžete mať dve ičá. Zavolajú na štatistiku a zistia, že na štatistike majú metodiku ponúknúť nové ičo na výber žiadateľovi o ičo. Na živnostenskom vaše staré záznamy vymažú a vaša nová firma, ktorú ste si otvorili k 1.4.2014 vypadá v systéme ako firma čo funguje aj 10 rokov, ak ste predtým podnikali. Prídete do soc poist a chcete si prihlásiť firmu a zistíte že všetky vaše záznamy sú prepísané a že vaša farma funguje už 10 rokov. Na Slovensku sa farmám inak darí, tak super ich legislatívne podporujú. Pani by mohla začať predávať napríklad vajíčka som týmto chcela navrhnúť.
selenay
28.11.14,08:16
Objednávať cez internet by malo veľa výhod, nebyť podvodníčok ku ktorých zásadne patrí Nicol Lechanová a celý jej ten

obchod. Pošle tovar, ktorý si neobjednáte, preberiete ho, samozrejme pošta Vám ho späť nezoberie - nemáte ani peniaze, ani objednaný tovar. V balíku nájdete veci ktoré sú nepoužiteľné pre Vás. Madam Lechanová navyše žiada od Vás, aby ste jej tovar zaslali a potom Vám zašle Váš. Neviem či si myslí, že ona je najmúdrejšia a všetkých oklame, pretože takto by ste nemali ani tovar, ani peniaze a navyše by s týmto tovarom opäť niekoho oklamala. Lechanová je veľká podvodníčka a obohacuje sa na úkor druhých.
taiko
28.11.14,08:21
ale predtym by som este pani Nicol ,pohrozil sudmi, pravnikmi, policiou, SOI-kou. Samozrejem tak aby nemohla povedat, ze ju vydierame. Sand dostane rozum a peniaze vrati
selenay
28.11.14,08:33
Taká nedostane nikedy rozum, asi sa jej darí v klamaní. Prečítajte si príspevok od "Chobot" nižšie a vidíte už v minulosti ako podvádzala. Choďte na stránku zdravotnej poisťovne a uvidíte, že aj im dlží vyše 1000 Eur. Tieto objednávky sú nízkej hodnody pre udanie na Políciu za podvod a toho si je asi vedomá. Ale keby sa sčítali všetky sumy o ktoré sa obohatila, tak neviem... Ale hádam jej niekto klepne po prstoch....
Xanti
28.11.14,09:17
Slečne sa asi darí, "v podnikaní" lebo tento rok na jar kúpila byt na Dobrianskeho 524/49, Snina. Síce spomocou SBERBANK ale kúpila.
taiko
28.11.14,09:19
kokso a toto uz ako vieme? :D
Chobot
28.11.14,09:26
Už sa deje. 19.11. 2014 mala trestné pojednávanie v Humennom, ďalšie pojednávanie bude 13. či 15. (teraz neviem presne) januára 2015.

Aj tak by možno stálo za to podať trestné oznámenie za podvod, nech sa jej to nasčíta.
buchač
28.11.14,09:32
Tai, ak vieš len jeden údaj, veľa sa dozvieš na určitých stránkach...;)
Chobot
28.11.14,09:34
Internet je veľmi mocná vec... na ňom je všetko, súdy, kataster, poisťovne, dlžníci...
Xanti
28.11.14,10:27
Len treba čítať v dostupných údajoch na nete, dokonca na tej adrese čo má uvedenú mám pocit, že býva jej brat. Lebo ju som na katastry nenašla na tej adrese, žeby vlastnila byt. Len na tej čo som uviedla.
Chobot
28.11.14,10:48
Pokiaľ viem, nemá brata.
fortunka
28.11.14,11:33
Takto postupuj: Odfot si to co ti prislo, vytlac si doklady ak vies aj obrazok co si si objednala.... pobal tovar do balika s vytlacenou objednavkou a LISTOM kde uvedies ze vracias tovar nakolko nie je to to ci si si objednala a odstupujes od zmluvy, cislo obj. a kontakt, cislo uctu.. napis tam aj ze nebola pribalena faktura ani ziadny iny doklad a na telefon ani email neodpovedaju. V pripade nevybavenia tejto reklamacie budes kontaktovat SOI... nebola tam faktura.. cize ju tam nedas (pri prihlaseni do obchodu ju nevidis? cislo objednavky? faktury? sumu?).

Vsetko si odloz, podaci listok.. vsetky papiere a listy.. ak ti nepride do napr. 30dni odpoved posli to na SOI.

A este k obchodu, je pravda ze internet je uzasny, sama mam velky eshop, ale zaklad je trochu v tom vediet chodit... napr. NA JEJ WEBE NIE SU ZAKLADNE UDAJE. Nie je tam nic... okopirovane podmienky, ziadne informacie o opravneni podnikat (cize by ani nemala predavat)... pride mi to ako jeden ten "modrykonik" obchod ked sa rozhodne hocikto objednavat veci z Ciny (Alitrade, Aliexpress...) na zaklade objednavky a potom sa caka kym tovar pride (1-2-3-4-10 tyzdnov...). Casto beru aj peniaze vopred.
Urcite by som ju nahlasila na SOI a kde sa len da aj keby mi vybavila reklamaciu. Hlavne ak je pravda, ze ani nema na podnikanie opravenie.. okrada a klame vela ludi a este nedodrzuje ziadne pravidla. Storno pri nedodrzani dodacej lehoty by malo byt uuuuuplne v poriadku, ak ta ona VOPRED neinfromovala o tom, ze to bude meskat a pod.. ale asi nekomunikuje vobec. Lebo ten shop ma "iba tak"...
fortunka
28.11.14,11:36
A určite nemá slečna ani len "osobné údaje" poriešené :))) v eshope :))) Ani len zmienku tam nevidim, takto zbežne.
fortunka
28.11.14,11:39
Ale facebook jej fici.. len ziadne komentare od spokojnych zakaznikov.. iba jeden dvojdnovy.. ze nech laskavo odpise na spravu :)))))
Ing. Ľubomír Janoška
28.11.14,11:49
keby som bol poškodený, tak neváham a nabonzujem ju aj na ÚOOÚ
Xanti
28.11.14,11:58
No ja som našla ročník ona 1990, a chlapa rovnakým menom na tej adrese čo je tu zverejnená s rokom narodenia 1979 ... žeby bratanec?
Chobot
28.11.14,12:35
Predpokladám, že mária to už od júna vyriešila, alebo to vzdala. Treba pozrieť dátum príspevku, na ktorý píšeš.
selenay
28.11.14,15:19
Veľmi o tom uvažujem, ale na druhej strane ma to odrádza, lebo neviem čoho je takáto Lechanová schopná. Keď čítam reakcie na ňu - hanba čo robí. Na jej stránke sú síce vyjadrenia so spokojnosťou zákazníčok, ale neverím im. Určite si ich napísala sama!!!!!
fortunka
29.11.14,17:49
hehe.. dakujem... no teda som si to vooobec nevsimla :( Ale maria nas mohla informovat ako to vyriesila :))))
A aj tak je maximalne zaujimave ze ten web stale funguje
Chobot
13.02.15,15:08
Takže padla klec.

Pani Lechanová dostala 3 roky s podmienkou na 2 roky za podvod. Rozsudok je právoplatný, nikto sa neodvolal.

Zaujímavé ale je, že stránka ďalej funguje, hoci o nej vie polícia. No čo už, tak to asi chodí.

Preto ľudia - nekupujte na stránke www.fashionbynicol.sk !!!!!
marki
19.02.15,13:18
Mas niekde link na ten rozsudok? Ci to trva dlhsie kym sa objavi na nete? Inac momentalne stranka zobrazuje len info o hostingu...
Chobot
19.02.15,13:40
Tak stránku už zrušili.... Možno neplatila poplatky za hosting, alebo už ukončila činnosť.

Rozsudok je zverejnený tu (samozrejme anonymizovaný):

http://otvorenesudy.sk/decrees/1283099
bebicka89
14.08.15,17:02
neviem :)
Chobot
15.08.15,05:46
Najskôr na políciu. Už má podmienku za poisťovací podvod, tak ak jej dokážu nový podvod, pôjde natvrdo sedieť.