lenkaja
20.06.14,10:38
Chcem sa spytat, ak zamestnanec nie je ochotny prejst na inu pre neho vhodnu pracu s nizsim mzdovym ohodnotenim, moze byt s nim skonceny pracovny pomer podla §63 ods. 2 pis. b)? Sucasne miesto sa pre odpredaj techniky rusi. Ma narok na dostupne, ak odmietne vhodnu pracu?
Za odpoved velmi pekne dakujem :-)
Tweety
20.06.14,08:39
Môže dostať výpoveď podľa uvedeného písmena §63, nárok na odstupné- záleží od dlžky PP u vás, platí §76 ZP.

lenkaja (Dnes 11:46) ano, pozerala som §76 ZP, len tam je spominane odstupne ak je vypoved podla §63 ods. 1 pis. a) alebo b). Nie je tam nikde vyslovene napisane, ze odstupne patri aj pri §63 ods. 2 pism b). Na internete som citala, ze ak je vypoved z dovodu neprijatia vhodneho prac. miesta, nie je dotknuty jeho narok na odstupne. Ale v §76 ZP nevidim nikde, ze by mal dostat pri tomto dovode odstupne. Tak nie som si ista, ci ma alebo nema narok.... Alebo ci to vyplyva z prvotneho dovodu, ze uz nie je technicky mozne, aby vykonaval pracu, ktoru robil predtym a ide o zrusenie miesta...

Ak sa jeho miesto ruší, zamestnáv. dáva výpoveď podľa §63 odst. 1. písmeno b.
lenkaja
20.06.14,08:46
ano, pozerala som §76 ZP, len tam je spominane odstupne ak je vypoved podla §63 ods. 1 pis. a) alebo b). Nie je tam nikde vyslovene napisane, ze odstupne patri aj pri §63 ods. 2 pism b). Na internete som citala, ze ak je vypoved z dovodu neprijatia vhodneho prac. miesta, nie je dotknuty jeho narok na odstupne. Ale v §76 ZP nevidim nikde, ze by mal dostat pri tomto dovode odstupne. Tak nie som si ista, ci ma alebo nema narok.... Alebo ci to vyplyva z prvotneho dovodu, ze uz nie je technicky mozne, aby vykonaval pracu, ktoru robil predtym a ide o zrusenie miesta...
Tweety
20.06.14,08:50
doplnila som príspevok
lenkaja
20.06.14,09:03
a druha otazka je, ak by sa jeho miesto nerusilo, iba chceme tohto zamestnanca preradit na inu pracu a na jeho miesto dat ineho cloveka. Preradenie odmieta.... Mozme s nim skoncit prac. pomer podla §63, odst.2 pis. b) ? a patri mu odstupne, alebo toto nie je mozne?
Tweety
20.06.14,09:05
veď pozri ZP
Tweety
20.06.14,09:08
už som napísala, že § 63 odst.1.