mslavik
20.06.14,11:43
Mam e-shop s obkladačkami a sanitou. donedavna bolo na mojej voľbe, či zakaznikovi zoberiem späť nespotrebovany tovar - obklady ktore mu zostali (riešil som to tak, že tie ktoré bežne držíme skladom mohol vrátiť, špeciálne objednané nemohol vrátiť) .taktiež dopravu mal na vlastné náklady. Teraz po 13.6. však ak som dobre pochopil nový zákon, tak má právo vrátiť všetko, aj čiastočne, čo cez e-shop kúpil a navyše mu musím preplatiť dopravné náklady (čo pri zásielke napr. 2 m2 dlažby z konca republiky sú desiatky eur možno stovky eur :(
kto poradí ako to vyriešiť legálne a neskrachovať?
kopretinka
20.06.14,12:03
môže vrátiť aj to,čo mu zvýši?? to,čo nespotrebuje? :eek:
misoft
20.06.14,15:28
Zákon len upravil dobu, za akú je možné vrátiť tovar do e-shopu bez udania dôvodu - zo 7 na 14 dní. To je všetko! O vrátení "nespotrebovaného tovaru" tam nie je ani slovo. Potom jedine ostáva reklamácia.
Oboznám zákazníka, že nie si charita. Oboznám ho, že zákon - ak sa bude ním oháňať - nič nevraví o vrátení časti výrobku (to je ako keby som kúpil PC, ale chcel by som vrátiť napájací kábel, lebo mi zo starého PC jeden zostal - nemysliteľné).
Zákon na ochranu spotrebiteľa. http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250#f6566497
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/304877-kupeny-tovar-budu-moct-ludia-bezdovodne-vracat/
http://europa.eu/youreurope/citizens/shopping/shopping-abroad/returning-unwanted-goods/index_sk.htm
mslavik
23.06.14,10:05
zakon to tak sice upravil, ale ZAROVEN mu musi pri vrateni e-shop preplatit dopravne naklady, codoteraz nebolo, kazdy vracal na svoje naklady, co viacerych odradilo. teraz, ked mu ich musim preplatit, tak uz mu nič ekonomicky nebrani tovar neminuty vratit.
kopretinka
23.06.14,10:32
nie si povinný brať naspäť tovar,ktorý zákaznikovi zvýši!
mslavik
23.06.14,14:15
do 14dni od kupy podla noveho zakona musim.
jslancik
23.06.14,14:37
A vlastne preco sa tu nieco pytas, ked ti je to vsetko jasne? Chces, aby sme ta polutovali, alebo co? Zakaznika s castou fovaru mozes poslat kade lahsie. Ujasni si to v obchodnych podmienkach, nech sa mas na co odvolat.
kopretinka
23.06.14,15:06
NEROZUMIEŠ PO SLOVENSKY????????
bạn không có nghĩa vụ pháp lý để lấy lại hàng hóa không sử dụng
ba ka da shari'a wajibi ne ya dauki mayar da sauran kaya
huna wajibu wa kisheria kuchukua nyuma bidhaa isiyotumika
Դուք չունեք իրավական պարտավորություն վերցնել չօգտագործված ապրանքները
sinulla ei ole lakisääteistä velvollisuutta ottaa takaisin käyttämättömät tavarat
ਤੁਹਾਨੂੰ ਵਰਤੇ ਸਾਮਾਨ ਵਾਪਸ ਲੈ ਲਈ ਇੱਕ ਕਾਨੂੰਨੀ ਜ਼ਿੰਮੇਵਾਰੀ ਹੈ ਨਾ
buchač
23.06.14,15:39
Si si istý , že si pochopil zákon ?

Nože daj patričné §§§§§§ a aj odstavce ...

Nespotrebovaný ( určitého druhu ) materiál berú naspäť akurát tí veľkí hráči na trhu , napríklad Baumax...a aj to sa musíš osobne unúvať .
jslancik
23.06.14,15:54
No hotovo:D to ma este nenapadlo :) a mozno je cech alebo poliak, na tych si nemyslela? :)
kopretinka
23.06.14,16:13
nech si dá do gúgla :D
kopretinka
23.06.14,16:15
tak naši zákonodarcovia sú schopní všetkého,ale toto ich zatiaľ nenapadlo.........daj sem citáciu,že kde sa o tom podľa teba píše
misoft
23.06.14,16:49
vi ne havas juran devon rekonduku uzitaj varoj

e kore koutou e whai he here ture ki te tango hoki taonga e whakamahia ana

あなたは中古品を取り戻すために法 義務はありません
mslavik
21.11.14,12:06
praveze nie je mi vsetko jasne..preto sa pytam. nepytam sa ked vracia cast z 1 ks tovaru (volant z auta) ale ked kupi napr 20 balikov dlazby a 1 z nich chce vratit. nie je to cast vyrobku..je to samostatny tovar. a kedze to vrati bez udania dovodu, tak mne ten vyklad zakona vychadza v moj neprospech..ze musim mu to zobrat späť.
jslancik
21.11.14,12:17
to ešte stále riešiš? smutné. Zdá sa, že si úplne mimo, čo sa týka zákonov. Časť tovaru nemusíš brať naspäť a už vôbec nie platiť niekomu poštovné. Poštovné sa platí jedine, keď zákazník vracia reklamovaný tovar, alebo máš iný zákon?
mslavik
21.11.14,13:58
opytam sa modelovou situaciou. zakaznik kupi v eshope mobil, fotak, notebook. fotak ti posle naspat do 14 dni. musis ho zobrat a vratit mu peniaze alebo nie?
kopretinka
21.11.14,14:44
ak si u teba kúpi,dva metre obkladačiek,lepidlo na obkladačky,špárovačku a rebrík a vráti ti špárovačku,tak si povinný to zobrať.Ale nie si povinný zobrať nespotrebovanú špárovačku,ja už fakt neviem,čo na tom nechápeš. ja keď si kúpim 10metrov látky na šaty,tak nemôžem 3metre vrátiť,lebo mi ostalo.!!!!!!!
jslancik
21.11.14,14:51
mslavik, na tvoju modelovú situáciu - áno, musíš zobrať a vrátiť peniaze, ale nemusíš mu platiť za dopravu naspäť. To bola tuším tvoja pôvodná otázka.
Ak by si položil otázku, či keď kúpi 3 rovnaké mobily a jeden sa rozhodne vrátiť, tak by to viac korešpondovalo s tvojím problémom. Ak to predávaš na balenia a na faktúre to máš tiež uvedené v baleniach, tak by nemal byť problém, aby si mu zobral naspäť 1 komplet balenie (alebo viac komplet balení). Ale o hradení dopravy ani reč, na to zákon nie je.