Nikola Englerova
20.06.14,13:24
Dobry den prajem.

Chcem sa opytat ci mi Viete poradit v jednej delikvetnej zalezitosti.
Ide o to,ze pred nedavnom som bola klientom jednej spolocnosti POZICKOMAT sk.,kde,ked som si od nich zapoziaciala peniaze vzdy som im v dohodnutom datume vratila samozrejme aj s urokami az sa mi naskytlo,ze som prisla o pracu a vcas im dala vediet,ze splatku im nebudem mat ako uhradit.Ci sa vieme nieako dohodnut.Povedali,ze dobre,ale mam im zaplatiti este dnes 80 €.Odkial neviem.Potom,ze do 3 dni.Vravim,ze nemam ako.Az sme sa dohodli,ze 4.Jula im dam.A teraz mi napisala uplne ina spolocnost,ze to od nich prevzala a,ze odomna to budu vymahat.CHchela som sa aj s nimi dohodnut na nieakych splatkach a tiez,ze 150 € im mam hned zaplatit.Moja dlzna ciastka bola 350 € co mi zapoziciali a 460 € chceli naspäť.Vcera to bolo 550€,ze chcu co sa mi nepacilo a dnes,uz chcu vyse 600 €.Ako je to normalne?Za jeden den aby navysili o 50 € ciastku?Je mi az do placu.Som slobodna mamicka tesne po materskej.A takto zneuzivaju ludi.Pocula som,ze aj teraz vysiel zakon,kde nebankove pozicky ako tato si nemozu navysovat take uroky.Neviem,ale behom 2 tyzdnov mi tie uroky navysili az o vyse 100 €.Ked to pojde takto dalej tak ja neviem asi skoncim v blazninci.Vedeli by Ste mi prosim Vas nieako pomoct-poradit?
Som naozaj velmi zufala.
Nechem byt naozaj nikomu nic dlzna a svoje zavesky si plne plnit,ale nie pri takomto jednani,ze sa ani dohodnut vlastne neda.Dakujem za info.
S uctou


Englerova Nikola
alaya1
20.06.14,11:31
Mala si so spolocnostou komunikovat vylucne pisomne a riadit sa zluvou, ktoru si s nimi podpisala, Verim tomu, ze v zmluve maju vsetko adekvatne poriesene. Sudit sa s nimi, ak nemas 350 eur na pozicku je absurdne, ved len na sudnych trovach zaplatis viac.
draik
20.06.14,11:36
V spotrebiteľských sporoch proti nebankovkám sú dlřníci mimoriadne úspešní, ak si dané spoločnosti účtujú vysoké zmluvé pokuty. Detailnejšie k tomuto prípadu sa vyjadriť nedá, keďže nemáme podklady.
Samotné postúpenie pohľadávky možné je.
draik
20.06.14,11:37
Súdny spor vyvolá nebankovka, keď sa bude chcieť dostať k plaťáku.
Nikola Englerova
20.06.14,11:41
tiez pravda
Nikola Englerova
20.06.14,11:42
ved takto za mesciab budu pytat 1000 € alebo co?
evuš
20.06.14,11:46
Nika, najlepšie by bolo im dlžnú sumu uhradiť /nedá sa Ti požičať od rodiny ?/, dať si vystaviť potvrdenie, že si im neni nič dlžná, všetky záväzky sú splatené a už nikdy si od "takýchto" nepožičiavať....
Nikola Englerova
20.06.14,11:54
Ano,ale ked clovek v tedy potreboval nebolo inej pomoci.Nema mi kdo poziciat ani nic.Zla doba ahl.pre nas mamicky.Som rozmyslal,ze si zoberiem vecsiu pozicku a toto si vyplatim,ale v praci mam zle spravenu pracovnu zmluvu.Takze mi nedaju.
evuš
20.06.14,12:00
..viem, a ver, že viem o tom svoje.... najlepšie by bolo, keby si si mohla vziať úver v banke, vyplatiť týchto, ale to by si musela mať príjem a splácať úver potom v banke....
sito
20.06.14,12:06
Svine, zvery sú, nie len tí, čo ti požičali, ale aj tí, čo im to dovolili, požičiavať, zožrať.

Proste oni žijú ako králi na savane, Nie je im jedno, či zožerú korisť, zožerú, a akú zožerú korisť, len matku , či aj mláďa, a či mláďa bez matky zahynie, jedno im je.

Súdiť sa?

Dovolávať sa zákonnej spravodlivosti na Slovensku?

Jeden meter máme, ale nie na spravodlivosť.

Však ani Koleno, nie je koleno, že?

Aj najvyšší, čo klesol, to tak vidí, že?

Sudcovia sú ako na savane, hyeny. Všetko upracú, a neuparcujú sa, že?

Zožerú ťa!

Pred tým, než si si od zákonom schválených úžerníkov chcela požičať si mala zájsť tu, opýtať sa. Nepožičala by si si od nich, zvierat, kráľov.

A MY, stádo sa budeme len prizerať, možno aj zabučíme.
alaya1
20.06.14,12:39
Pockaj, tak si zena, ci muz? Ci opat prevetravka jedneho z nickov?
dariusko
20.06.14,13:03
Začína to tu :
" Som slobodna mamicka tesne po materskej.A takto zneuzivaju ludi "
- zneužil ju nejaký chlap
- zneužila ju nebankovka
A ona si pritom ani neužila
Dokonca ani NEPOUŽILA
(teda akože rozum :D svoj )
misoft
20.06.14,15:04
No od 15.4. t.r by mali platiť aj pre nebankovky isté mantinely. Otázne je, či máš v zmluve od Požičkomatu aj písomnú zmluvu. V nej by mala byť uvedené RPMN - ak však nie je uvedená (ale len napr. úrok 30%) - tak takáto zmluva by sa mala považovať od počiatku neplatná - pretože uvádzanie RPMN je povinné uvádzať hádam 3 roky.
Za ďalšie - v takýchto prípadoch sa komunikuje výhradne písomne - pretože i každá zmienka, komunikácia v listovej podobe by v súdnom spore sa dala použiť ako dôkaz. A najlepšie doporučene - pretože nebankovky len v málo prípadoch posielajú niečo doporučene - čo by na súde hralo do kariet tebe - museli by dokazovať, že ti niečo posielali, ale ako?
A navýšenie úrokov o 100€ za 2 týzdne :eek: - možno pokuta (o čom ale pochybujem) - skôr by som sa prikláňal k výrazu úžera).
AmmiS
20.06.14,18:39
Môžem potvrdiť vyššie napísané zo skúseností. Nebankovkou žiadané úroky nad rámec vyhlášky, ktorá stanovuje ich max. výšku a ostatné dojednania v zmluvách, ktoré nie sú v súlade s právnymi predpismi súdy postihujú tak, že tieto zmluvné dojednania vyhlásia za neplatné. Bližšie sa poradiť nedá, na to je potrebné vidieť zmluvu.

K postúpeniu pohľadávky: ak vám neoznámia postúpenie pohľadávky (doporučene) na inú spoločnosť, ste stále oprávnená platiť pôvodnej spoločnosti svoje splátky a nie tej, ktorá dlh prevzala.
AmmiS
20.06.14,18:43
V spotrebiteľských sporoch spotrebiteľ ako navrhovateľ neplatí žiadny súdny poplatok.

Súdy zo zákona prihliadajú na porušenie zákonov zo strany nebankovky a v podstate aj čiastočný úspech spotrebiteľa ako navrhovateľa (v prípade, že súd rozhodne, že v zmluve nie sú platné časti o úrokoch a zmluvných pokutách a teda, že nebude platiť tie horibilné úroky a pokuty) znamená, že nebude platiť ani žiadne trovy konania. Súd nezaviaže platiť trovy konania tomu, kto má aspoň čiastočný úspech vo veci a hlavne v spotrebiteľských sporoch.
Nikola Englerova
21.06.14,07:29
Presne ako vsetci hovorite je to fakt strasne.Tu na Slovensku je hrozne byt.Chceme sa rovnat EU a mame od toho daleko.Tu su normalne platy okolo tych 500 € co nepokryje ani najom na byt a obchod;Kupis ranajky obed a 30 € v r...i a,kde je zajtrajsok.Plienky v Anglicku pampersky stoja 6 libier tu 19 €.Tam maju vysssie platy a vsetko lacnejsie este aj s prenajmu ti vratia rocne dane.A potom,ze vsade pri obchodoch u nas sedia bezdomovci.Necudujem sa.Idem pozriet ten RPMN
draik
21.06.14,09:05
V EU platí voľnosť pohybu a usadzovania sa. Nech sa páči, každý si to môže vyskúšať.
sito
21.06.14,09:52
Nikola, aj pečiatky sú, potvrdzujú to mínusky a darikov názor na vec. Žijeme v dobe zisku, Nie ľudskosti, ale v dobe neobmedzených možnosti, čo už, MY, ľudia, najvyšší predátor, človek ...

Môže, môžeme za to?