doly12
20.06.14,16:25
S rozvodom súhlasím, ale k argumentom,ktoré sú uvedené v návrhu na rozvod mám určité výhrady. Neviem, ako vôbec začať.
Peggynka
20.06.14,15:04
Keď súhlasíš,tak nehľadaj pravdu,prekusni to a nemusíš pred cudzími ľuďmi prať špinavé prádlo...
doly12
20.06.14,17:09
veď toto si hovorím aj ja, len ma tie klamstvá dosť štvú....
kopretinka
20.06.14,17:21
do papiera napíš,že súhlasíš,na súde môžeš povedať všetko ostatné......
Emka Roman
20.06.14,17:27
len sa priprav, že ak povie jedna strana, povie aj druhá
Peggynka
20.06.14,17:42
Čím menej to budeš rozpitvávať,tým skôr to budeš mať za sebou a rozvod bude kultúrnejší...
lujza.j
20.06.14,18:05
by som nerobila atrakciu sudcovi....stačí, že sa tam súkromie pretriasa....
doly12
20.06.14,19:35
mylíš, že stačí keď napíšem že s rozvodom súhlasím, len mám námietky voči všetkému čo uviedol do návrhu? a k ostatnému sa vyjadrím na súde? pretože tam napísal také veci, čo absolutne nie sú pravdivé...ďakujem za rady...
kopretinka
21.06.14,04:02
jasné........
Zuzanka_ba
01.07.14,19:59
S rozvodom súhlas.

Ale dovolím si pripomenúť tému delenia majetku, kde sú rôzne záležitosti brané do úvahy:

Občiansky zákonník § 150
Pri vyporiadaní sa vychádza z toho, že podiely oboch manželov sú rovnaké. Každý z manželov je oprávnený požadovať, aby sa mu uhradilo, čo zo svojho vynaložil na spoločný majetok, a je povinný nahradiť, čo sa zo spoločného majetku vynaložilo na jeho ostatný majetok. Ďalej sa prihliadne predovšetkým na potreby maloletých detí, na to, ako sa každý z manželov staral o rodinu, a na to, ako sa zaslúžil o nadobudnutie a udržanie spoločných vecí. Pri určení miery pričinenia treba vziať tiež zreteľ na starostlivosť o deti a na obstarávanie spoločnej domácnosti.

Vysporiadanie BSM je však iná právna záležitosť ako rozvod, ten má výsledok len rozvádza alebo nerozvádza.